Red Bull Mobile ponownie samodzielnie najlepszy w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (24 liczba głosów, wasza ocena: 2,42 na 6)
Loading...

red-bull-mobile-ponownie-samodzielnie-najlepszy-w-my-mobile-ranking

Red Bull Mobile został ponownie samodzielnym zwycięzcą notowania najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. W lipcowym zestawieniu już nie było wspólnego podziału tronu z Vectone Mobile jak w poprzednim miesiącu. Przypomnijmy, że w czerwcowym My mobile RANKING on triumfował razem właśnie z Red Bull Mobile. Teraz jednak telkom nie miał aż tyle szczęścia.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Vectone Mobile musiał się zadowolić także wysokim drugim miejscem, co ciekawe znowu wspólnie, ale tym razem z Play. Bez wątpienia duże słowa uznania należą się dla marki Virgin Mobile. Sieć komórkowa Richarda Bransona plasuje się na bardzo dobrym czwartym miejscu. Z pewnością spory wpływ na taki pozytywny obrót zdarzeń miało wprowadzenie świetnej promocji z No Limitem do wszystkich za jedynie 29 PLN połączonym z całkiem sporym pakietem internetowym o wielkości 5 GB.

Natomiast wielkim przegranym najnowszego My mobile RANKING jest operator wirtualny Lycamobile. Spadł on bowiem z czwartej pozycji dopiero na odległą czternastą lokatę. Wpływ miało na to ciche podwyższenie stawki za wiadomość tekstową SMS ze starego poziomu 0,09 PLN do nowego 0,19 PLN. Jakby tego było mało, użytkownicy sygnalizują wyłączenie przedłużenia trzymiesięcznej ważności konta po wykonaniu jakiejkolwiek usługi telekomunikacyjnej na rzecz doładowania. Na całe szczęście jednak praktyka wygląda inaczej na tle regulaminu. Dokładniejsze szczegóły prezentujemy poniżej.

(fot. Red Bull Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii mieliśmy ważna zmianę i to na samym szczycie. Postanowiono bowiem wziąć pod uwagę naliczanie minutowe jako sporą wadę Vectone Mobile na tle konkurencji. W efekcie na pierwsze miejsce w temacie kosztu minuty rozmowy wskoczył Fakt Mobile. Lajt Mobile dalej jest trzeci, ponieważ w finalnym starciu z Vectone Mobile jest on zdecydowanie mniej korzystny.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Vectone Mobile – 2 pkt. / 0,09 PLN za minutę (naliczanie minutowe)

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie mieliśmy spore roszady. Jak już to zostało nadmienione wcześniej, Lycamobile podwyższył cenę za każdego wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku było to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Vectone Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie już wcześniej poszczęściło się nieco tabloidowemu operatorowi. Fakt Mobile, bo o nim mowa dzięki zawsze aktywnemu lejku 32 kb/s na darmowym internecie mogliśmy surfować na Operze Mini bez ograniczeń w całkiem znośny sposób. W następstwie telkom zdobył kolejny jakże cenny punkt (każdy z nich ma kolosalne znaczenie) do finalnego zestawienia najlepszych sieci na kartę.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek 2 Mb/s)

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu,  0,004 PLN/1 MB)

3. Virgin Mobile/Mobile Vikings/Fakt Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii ponownie mieliśmy zmianę. Dokładniej mówiąc jest nią zamiana miejsc pomiędzy sieciami komórkowymi Plus i Orange. W efekcie pomarańczowy operator jest wyżej notowany od tego zielonego. Co jednak ciekawe, już na lokatę Plusa przymierza się T-Mobile. Różowy gracz legitymuje się bowiem średnim transferem na poziomie nieco ponad 9 Mb/s. To bardzo niewiele i za miesiąc może być gorąco w tej materii.

1. Play – 3 pkt. / około 10,16 Mb/s

2. Orange – 2 pkt. / około 9,79 Mb/s

3. Plus – 1 pkt. / około 9,52 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tym miesiącu został już uwzględniony Vectone Mobile, który triumfuje w temacie ważności konta spychając przy okazji swoich rywali o jedną lokatę w dół. W końcowym rozrachunku najgorzej jednak wyszedł telkom WRodzinie, który wypadł z czołowego pudła. Dzięki temu nie zdobył jakże ważnego punktu do tabeli najlepszych operatorów Pre-paid w Polsce.

1. Vectone Mobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto o pół roku

2. Lycamobile – 2 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto o trzy miesiące

3. NJU Mobile – 1 pkt. / wysłanie darmowego SMSa przedłuża konto

Wartość dodana (VAS)

Oczywiście dalej najlepszy w temacie wartości dodanych jest Red Bull Mobile za sprawą nie dość, że bezpłatnego LTE to jeszcze rozmów wewnątrz sieci (w tym do Play), wliczając do tego oczywiście SMSy za sprawą Stanu Darmowego. To prawdziwa mieszanka wybuchowa na tle konkurencji. W tym miesiącu wyróżnienie przypadło też sieci komórkowej Virgin Mobile za jej najtańszy No Limit w ofercie na kartę Polsce, gdzie w cenie 29 PLN mieliśmy swobodę rozmów oraz SMSów połączone z paczką 5 GB danych.

1. Red Bull Mobile Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym oraz bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie

2. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play czy Red Bull Mobile dzięki Stanu Darmowemu i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów)

Ogólna klasyfikacja

Lipcowy My mobile RANKING znowu był bardzo ciekawy. Nie zmieniły swojej pozycji w nim tylko tacy operatorzy jak liderujący Red Bull Mobile, Orange, Plush, W Naszej Rodzinie i FM Group Mobile. Cennymi awansami zaś pochwalić mogą się telkomy Play, Virgin Mobile, Heyah, Fakt Mobile, TuBiedronka, Izzi Mobile, Lajt Mobile, WRodzinie oraz T-Mobile. Rozczarowujące spadki dosięgnęły niestety takich operatorów jak Vectone Mobile, Klucz Mobile, Mobile Vikings, NJU Mobile, Plus czy największego przegranego Lycamobile. Oby zatem i za miesiąc w My mobile RANKING było równie interesująco.

My mobile RANKING (07/2015) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)  
2. Play 8 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 2)
  Vectone Mobile 8 pkt. (2, 3, 0, 0, 3, 0)
4. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 1)
5. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
6. Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 0)
  Heyah 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
  NJU Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 0)
  Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 1, 0, 0, 0)
10. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
  TuBiedronka 3 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 2)
12. Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
13. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 0)
14. Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
  Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)  
  WRodzinie 2 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 0)
  T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

107 komentarzy do “Red Bull Mobile ponownie samodzielnie najlepszy w My mobile RANKING”

 1. adiko Odpowiedz

  No i dalej faworyzujesz Vectone  pomimo ich licznych wpadek w lipcu,spadek o jedno miejsce w przypadku Vectone to absolutnie żaden spadek, w dalszym ciągu uważasz że Virgin jest gorsze ni Vectone – kiepski żart i tyle.
  W skrócie kolejny śmiechowy ranking, za nic miałeś uwagi dotyczące Vectone skoro dalej tak wysoko jest.

  • Rafa

   Kamil widocznie ma poczucie, że zbyt dużo manipulacji w jednym rankingu może być źle odebrane:P
   To co zrobił w przypadku Vectone, to majsztersztyk;) W zeszłym zestawieniu przedstawił krótkie uzasadnienie dlaczego stawka 9 gr z naliczaniem minutowym jest lepsza od stawki 15 gr z naliczaniem sekundowym, a w obecnym zestawieniu… zmienił zdanie:P Czy ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia, że „ranking” przedstawia jakąkolwiek wartość??
   Kamilu drogi… serio??? Masz ludzi za idiotów? 

  • Kamil

   Tak wynika z suchej punktacji i sztywnych kryteriow. PS, tez bardziej lubie Virgin Mobile od Vectone Mobile, ale to nie ma nic do rzeczy. Czwarte miejsce jest wciaz super dobre

 2. Ksiezniczka Ranowalona Odpowiedz

  Byloby bardzo ciekawie gdybysmy mogli poznac sekret wzoru obliczeniowego autora tego rankingu, ktory to stawke 9 groszy za minute, naliczana minutowo, umieszcza miedzy stawkami 15 groszy za minute i 17 groszy za minute, naliczanymi sekundowo.

  • Kamil

   Już wyjaśniam, choć ostrzegam, że będzie to matematyka, a poziom matur pokazał jak tragicznie z nią jest 😉 Więc do dzieła!

   Założenia są bardzo wysokie. Zakładamy, że rozmowa trwa 1:01 (nie 1:30 jak w zeszłym notowaniu My mobile RANKING). Sytuacja kosztowa jest następująca:

   a) W Fakt Mobile zapłacimy około 0,16 PLN za taką rozmowę. Dzieje się tak gdyż średni koszt sekundy to (0,15 PLN : 60 = 0,0025 PLN > tym samym płacimy dokładnie 0,01 PLN za każde 4 sekundy rozmowy). Efekt końcowy to 0,15 PLN + 0,01 PLN (gdyż operator kwotę 0,0025 PLN zaokrągli do grosza, nie będzie dokładał przecież do interesu), czyi właśnie 0,16 PLN. Tak więc rozmowy do 1:08 będą tańsze (0,15 PLN + 2x 0,01 PLN / dodatkowe 8 sekund = 0,17 PLN) od Vectone Mobile, a do 1:12 się z nim zrównają (0,15 PLN + 3x 0,01 PLN / dodatkowe 12 sekund = 0,18 PLN)

   b) W Vectone Mobile jest prosta sprawa, gdyż mamy naliczanie minutowe i zapłacimy 0,18 PLN (0,09 PLN + 0,09 PLN). Dotyczy to zarówno rozmowy 1:01 jak i o długości 1:59

   c) W Lajt Mobile zapłacimy minimum 0,18 PLN za taką rozmowę, czyli już jest to samo, a z każdą kolejną sekundą więcej niż w Vectone Mobile. Dzieje się tak gdyż średni koszt sekundy to (0,17 PLN : 60 = 0,0028 PLN > tym samym płacimy dokładnie 0,01 PLN za prawie 3 sekundy rozmowy). Efekt końcowy to 0,17 PLN + 0,01 PLN (gdyż operator kwotę 0,0028 PLN zaokrągli do grosza, nie będzie dokładał przecież do interesu), czyi właśnie 0,18 PLN. W dodatku każda rozmowa dłuższa niż około 1:03 będzie droższa od tej w Vectone Mobile.

   Mam nadzieje, że dobrze wytłumaczyłem tę arcyskomplikowaną kwestię i dasz radę to zrozumieć 😉

  • Rafa

   I to są Twoim zdaniem te sztywne kryteria?:) Wczoraj 1:30, dziś 1:01, jutro 1:50:P Błagam Cię Kamil, przestań się ośmieszać.

  • zbychosław rekiniasty

   A za 2:01 by ile wyszło? Albo za 3:15? Ewentualnie 7:28?

  • Kamil

   Rafa, 1:01 to juz bedzie pewnik. Ma on dawac maksymalny handycap operatorom z sekundowym naliczaniem na tle tych z minutowym. W przypadku 1:30 tego nie bylo…

  • adiko

   interesujący ten algorytm hahahahahahha, prawie spadłem z fotela jak to przeczytałem.

  • zbychosław rekiniasty

   Mam rozumieć, że masz jakieś wiarygodne informacje od ruszki czy innego telekoma że średnio rozmowa w ich sieci trwa 1:01. 
   Ciekawe, bo albo jak dzwonię to gadam bardzo długo, albo nawet pół minuty.
   To jest idiotyczne. Jeśli przy 1:30 wychodzi inna suma, to widać że zachodzi tu płatna protekcja rodem z „lub czasopisma”.

  • Kamil

   Przy dluzszych czasach rozmow naliczanie minutowe nie ma praktycznie zadnego znaczenia jako wada, a musialem ten aspekt ukarac najmocniej jak sie da. Tylko wariant 1:01 to umozliwa

  • Rafa

   I to jest właśnie problem, Kamilu. Twój ranking jest mało obiektywny i nieprzejrzysty, do tego nie posiada stałych, jednoznacznych kryteriów. Paradoksalnie przez to, że dążysz do prostoty, musisz potem kombinować w nieczysty sposób. A tu nie chodzi o to, żeby operatorów „karać” za różne, czasem absurdalne przewinienia. Ukarałeś już w pewnym sensie Virgin Mobile, potem Klucza, Mobile Vikings, teraz Vectone. To wszystko powinno wynikać z rankingu… 
   Nie było by problemu, gdybyś napisał wprost: „Subiektywny i widzimisięwsiowy ranking opów Kamila”. Siląc się na „profesjonalny” serwis i ranking tylko się ośmieszasz, a do tego możesz niektórych wprowadzać w błąd. 

  • Kamil

   Masz numer w Virgin Mobile? Swoją drogą to ten operator ma 175.000 klientów i dopiero za dwa lata planuje wyjść na zero… 

  • Rafa

   Pisz Kamil do kogo kierujesz swoje posty, bo czasem są tak absurdalne, że trudno się zorientować;)
   Jeśli to do mnie, to tak, posiadam główny numer w Virgin BK:) A do tego numery w Play, Lycamobile i Vectone. Wcześniej również mBank mobile, Heyah, Red Bull Mobile, Lebara i Klucz.
   Kondycja finansowa Virgin Mobile zupełnie mnie nie interesuje, dopóki świadczy swoje usługi;) Jeśli któregoś dnia się zwinie, bez sentymentu przeniosę numer, tak jak wcześniej z mBank Mobile. Inna sprawa, że ciężko będzie mi znaleźć porównywalną ofertę. Bez Kompromisów to przy moim profilu użytkowania oferta idealna.

  • Gregrin

   „choć ostrzegam, że będzie to matematyka, a poziom matur pokazał jak tragicznie z nią jest ” Ja tu wyczuwam lekkie pokpiwanie z czytelników ale to moje zdanie.
   „a) W Fakt Mobile zapłacimy około 0,16 PLN za taką rozmowę.”. Karma czy ironia losu ? Po pierwsze nigdzie płaci się „około”. Po drugie, 0.25 zaokrągla się normalnie (a to jest wiedza sporo poniżej poziomu matur) do 0. Reasumując, za rozmowę 61s w fakcie potraci nam dokładnie 15gr.
   „(gdyż operator kwotę 0,0025 PLN zaokrągli do grosza, nie będzie dokładał przecież do interesu),” To teraz się dowiedziałeś ze operatorzy dokładają do interesu xD.

   Nie mam lajta ale podejrzewam ze jest tak samo wiec prawdopodobnie masz błąd w punktacji i 3 miejsce 😉

 3. szotyi Odpowiedz

  Jeszcze gdyby ten ranking uwzględniał jakis model standardowego usera to mozna by było to traktować poważnie a tak po tym co widać olać ciepłym moczem. Po prostu dzwonicie i smsujecie na komórki i mało na stacjonarne wybieracie lajtmobile za 21 zł no limit mobile i sms. potrzeba wam full no limit także na stacjonarne bierzecie virgin za 29. dzwonicie mniej niz 100 min, mało smsujecie ale chcecie mieć internet w telefonie by móc od czasu do czasu zajrzeć co w sieci wybieracie lyca mobile za 10 zł. wogóle nie ma sensu porwnywać pry stawkach minutowych w sytuacji gdy sa oferowane pakiety. Trzeba założyc jakiś model a tu tego brak. To jest jak akademickie ćwiczenie a do jakości duużo brakuje.

  • bolo

   Ja już kilka razy pisałem żeby mieć jeden punkt odniesienia. Proponowałem stawkę 30 zł, bo to najpopularniejsze doładowanie oraz można dać 50zł. I wtedy porównać co za tą kwotę dostaniemy u każdego operatora. Ile dostaniemy minut, jaką paczkę internetu itd. Czy jakieś dodatkowe usługi.

  • Kamil

   Bolo, trochę przekombinowany pomysł. Tymczasem My mobile RANKING ma być maksymalnie prostym produktem, choć nadal możliwie najwyższej jakości

  • Rafa

   Kiedy w końcu zrozumiesz, że sucha stawka minutowa lub smsowa nie może być wyznacznikiem atrakcyjności oferty w obliczu mnogości pakietów. Twój ranking nie odzwierciedla obecnego układ sił na rynku prepaidów. Możesz sobie powtarzać, że nieustanne krytyczne komentarze, to wyłącznie hejt maluczkich i brnąć w zaparte. Niestety w tym wypadku kłamstwo powtarzane wiele razy, nie stanie się prawdą:(

  • zbychosław rekiniasty

   Najlepszy przykład to długofalowy sukces bez kompromisów Virgina. Przecież ta oferta była właściwie tylko dla wąskiego grona odbiorców, albo wyśmienita jako drugi numer (tani cennik i lejek). Oprócz tego do niczego specjalnie się nie nadawała, bo ani bezpłatności w sieci ani porządnych pakietów.

  • Kamil

   Rozmowy i SMSy staja sie niszowe, takze jest ok ze standardowa stawka. Internet mobilny bedzie kluczowy. On z kolei jest juz liczony pakietowo. Natomiast No Limit na rozmowy masz juz uwzgledniony w VAS, czyli ostatniej podkategorii

  • adiko

   Pisałem już to wielokrotnie Kamilowi że taki ranking w oparciu o jego założenia jest g…o warty, ale widać że jego poglądy są niezmienne i dalej brnie w to bagno które sam zrobił.

  • Marcin

   Skoro internet mobilny jest kluczowy, to Heyah powinna być na pierwszym miejscu ze swoim no-limitem.

  • Marcin

   A czym jest konieczność posiadania na koncie 30 PLN w RBM, jak nie quasi-abonamentem.

  • Kamil

   Teoretycznie może raz doładować za 30 PLN po wieki i ciągle korzystać tylko z darmowego internetu LTE (bez rozmów czy SMSów). Także słaby argument

  • Rafa

   Kamil, jakie po wieki?? Doładowanie 30 PLN przedłuża ważność konta o 30 dni, a LTE działa tylko przy ważnych połączeniach wychodzących.

  • Rafa

   @Marcin – nazywanie stałego doładowania za np. 30 PLN quasi-abonamentem jest sporym nadużyciem. Jeżeli korzystasz aktywnie z oferty prepaid, musisz co miesiąc zapewnić odpowiednie środki. Nie podpisujesz jednak żadnej umowy, możesz być anonimowy i w każdej chwili możesz zrezygnować z oferty bez żadnego okresu wypowiedzenia. To są podstawowe różnice między prepaidem a postpaidem.

  • Rafa

   Kamil rozwiń proszę tę tezę „Rozmowy i SMSy staja sie niszowe, także jest ok ze standardowa stawka.” i wskaż odpowiednie źródła, które by ją potwierdzały. 

  • Marcin

   @RAFA – oczywiście, dlatego użyłem przedrostka quasi (po polsku niby, pozornie, itp,) bo jednak aby mieć te 100 GB, trzeba mieć na koncie 30 PLN i aktywne wychodzące. Jeśli jest tak jak po części pisał @Kamil, że korzysta się tylko z internetu, to co 30 dni trzeba doładowywać min.kwotą 25 PLN i to jest ten quasi-abonament (cykliczne opłaty do operatora, ale całkiem anonimowo jak pisałeś wcześniej). Oczywiście przy normalnym użytkowaniu (rozmowy, smsy, mmsy) cykliczność się rozjeżdża 🙂 bo doładowujemy wtedy, gdy nam zużyjemy środki na koncie. Nie zmienia to faktu, że te 3 dychy co miesiąc muszą być na koncie aby było 100GB 🙂 . A tu link dla @Kamila z doładowaniami RBM, aby wiedział, że konto ważne „po wieki” to inna bajka, tzn. inny op. http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/doladowania/

  • Rafa

   @Marcin – mogłeś sobie podarować to tłumaczenie, chyba że chciałeś mnie obrazić;)
   Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, bo spieramy się tutaj o odczucia dotyczące pojęć. Dla Ciebie stałe doładowanie to już prawie-abonament, dla mnie nie.
   Wróćmy jednak do sedna, dlaczego napisałeś o tym quasi-abonamencie. Przywołałeś wcześniej Heyah i ofertę abonamentową z no-limitem. Jak słusznie Kamil Ci zripostował, ranking dotyczy wyłącznie ofert prepaid i tej oferty nie można brać pod uwagę. Tego się trzymajmy;)

  • Kamil

   Wiem o tym, ale darmowe LTE wymaga 30 PLN na koncie, a nie dodatkowych doladowan…

  • Rafa

   … i ważnych połączeń wychodzących, czyli przynajmniej 50 PLN na 100 dni.

  • Kamil

   Już nie bądź taka złotówa 😉 Chyba trzeba doładować konto (od tego jest tylko jedna kategoria w My mobile RANKING) co jakiś czas, czy też jedziemy 5 PLN całym rokiem 🙂

  • Rafa

   Kamil, napisz proszę to po polsku, bo nic nie zrozumiałem…

  • Gregrin

   „Chyba trzeba doładować konto (od tego jest tylko jedna kategoria w My mobile RANKING) co jakiś czas, czy też jedziemy 5 PLN całym rokiem :)” To po co premiować rok ważności konta skoro wychodzimy z założenia ze i tak trzeba doładowywać ??

 4. Marek Odpowiedz

  Chciałem rozwinąć jakoś swój komentarz, ale jak zobaczyłem na drugim miejscu Vectone Mobile, to stwierdziłem, że pisanie tutaj ma mało sensu.

  • Kamil

   Vectone Mobile juz dziala normalnie, takze mozesz juz dac spokoj z jego krytyka

 5. zbychosław rekiniasty Odpowiedz

  Ciężko zrozumieć ten ranking. Jakie znaczenie ma cena za minutę czy za sms, skoro są no limity, ew. bezpłatne rozmowy w sieci?
  Bo duży odsetek użytkowników operatora wybiera zgodnego z większością znajomych raczej.
  Ale cóż pokrętna (bezsensowna?) logika „Redakcji” (jednoosobowej :DD) jest taka a nie inna.
  To że ten ranking nie przedstawia żadnej realnej wartości i raczej nie pomoże nikomu w wyborze sieci, dla Redakcji nie ma znaczenia, bo Redakcja (niesamowicie mądry Kamil) wie lepiej.

  • Kamil

   Co nie zmienia faktu, ze Red Bull Mobile wciąż jest najlepszy

  • adiko

   ważne że autor rozumie, a reszta się nie liczy 😉

 6. sev3 Odpowiedz

  Wartością tego rankingu jest to że pokazuje iż istnieją jakieś inne sieci niż tylko W4.

  • zbychosław rekiniasty

   Faktycznie jedzie od Ciebie cebulką, taką na masełku.

   Oto odpowiedź Redaktora na krytykę.

   Tutejsza moda, nie potrafisz odpowiedzieć na konstruktywną krytykę – rzuć kamieniem.

 7. zbychosław rekiniasty Odpowiedz

  Miałem napisać jakiś twórczy post, ale raczej to żadnego sensu nie ma, bo Redakcja/bul Kamil zaraz się obrazi na wszystko i wszystkich.

  Do rzeczy cytując tutejszą Wyrocznię 

  ” Król Kamil 28 LIPCA 2015
  Teoretycznie może raz doładować za 30 PLN po wieki i ciągle korzystać tylko z darmowego internetu LTE (bez rozmów czy SMSów). Także słaby argument”

  A więc skoro tak, to kategoria VAS powinna być jakoś inaczej punktowana, ew. rozdzielić to na VAS Internet, VAS rozmowy i sms, VAS Full wypas. I dać tam inną punktację, powiedzmy od 1 do 5/6.

  Znów cytując:
  „Już wyjaśniam, choć ostrzegam, że będzie to matematyka, a poziom matur pokazał jak tragicznie z nią jest Więc do dzieła!”

  Matury i matematyka. Tam też są zadania o różnym stopniu trudności i rozwiązanie prostego zadania (czyli tutaj „niszowe” sms i rozmowy) jest punktowane niżej niż rozwiązanie jakichś logarytmów czy innych całek (czyli tutejszy niesamowicie potrzebny i popularny dla każdego i rozwijający się coraz bardziej internet).

 8. Kamil Odpowiedz

  T-Mobile zapowiada nowe otwarcie juz we wrzesniu. Cos czuje, ze wreszcie zniknie ta kompromitacja z 4 groszowa oplata za sprawdzenie konta 😉

 9. Marcin S Odpowiedz

  T-Mobile zaliczyło w ostatnim czasie sporo wpadek, które skutecznie zraziły abonentów i w wielu przypadkach (chwała za to!) pozwoliły na przedwczesne rozwiązanie umowy, jak choćby słynna podwyżka abonamentu o 5 zł w czasie trwania umowy. Kilku moich znajomych dzięki temu „odpłynęło” do NJU Mobile z rachunkiem. Niestety jak na razie to Plus i T-Mobile wypadają najsłabiej. Play w dalszym ciągu leci rozpędem a Orange na tyle poprawia swoją ofertę że w miarę udaje się im zatrzymać i zdobyć nowych klientów. Także Virgine Mobile dzięki ofercie no limit za 29 zł skutecznie zdobywa klientów. Jeśli tylko po wakacjach zostaną przy pakiecie 5 GB w ofercie to sadzę że dalej będą się rozwijać, zwłaszcza że zbliża się wrzesień i październik a więc miesiące wzmożonych zakupów ofert z lepszym pakietem internetowym.

  • Kamil

   Można pomyśleć o czymś takim jak identyczna cena SMS/MMS w drugiej podkategorii. Operatorzy z innymi wartościami by mieli pod uwagę braną wyższą cenę MMS. Sam coraz częściej wysyłam zdjęcia kosztem SMSów. Dzięki za pomysł, bardzo dobra sugestia, która być może już w sierpniowym My mobile RANKING zostanie wzięta pod uwagę!

  • Kamil

   Jeśli ktoś ma czas to niech zrobi zbiorcze podsumowanie (chociażby w komentarzu) cen SMS/MMS powyższej 20 operatorów. Być może ten aspekt zostanie już uwzględniony w sierpniowym My mobile RANKING. Dla przykładu cena SMS/MMS:

   1. Red Bull Mobile 0,09 PLN (SMS)/0,19 PLN (MMS)

  • Rafa

   Wziąłbyś się do roboty Kamil. Co to za wysługiwanie się czytelnikami?;) Zamiast pisać idiotyczne zapchajdziury, zająłbyś się tematem prepaidów na poważnie.

  • Kamil

   Wolne od My mobile do srody. Pasja, pasja ale trzeba przystopowac ten pracoholizm 😐 Lada moment 7K artykulow (!)

 10. zongler Odpowiedz

  I czy kategoria: „Jakość sieci komórkowej” nie dyskryminuje operatorów wirtualnych?

  • Kamil

   Nie, bo operatorzy wirtualni nie stawiaja masztow BTS, a to jest handycap dla W4

  • Kamil

   Ponadto produkt My mobile RANKING zmierza coraz bardziej w stronę jakości, a nie tylko i wyłącznie najniższej ceny (jak dwie pierwsze podkategorie). Tak przez lata on nam piękne się rozwija 😉

  • adiko

   Do jakości Kamil to jeszcze sporo temu rankingowi brakuje,tu jest wiele do zmienienia.

  • Kamil

   Rozmowy głosowe są niszowe, dlatego nie będzie rewolucji w pierwszej kategorii na zasadzie pakietów, do których zmierzasz. Ponadto są one nagradzane w VAS, jeśli operator daje darmowe połączenia wewnątrz sieci (te swoją drogą powinny być oczywistym standardem w zamian za regularne doładowania np: średnio 10 PLN miesięcznie)

  • adiko

   Niszowy to jest twój pogląd,to nie ja jestem w mniejszości lecz ty Kamil.

 11. Calm7 Odpowiedz

  Ważne, że mój Vectonik jest tak wysoko 😀

  AntyPlej, tylko Oranż, ale Vectone i tak najlepszy jest.

  • Kamil

   Gdyby nie ta ważność konta rewelacyjna to Vectone Mobile byłby znacznie niżej…

  • Kamil

   Będzie pewna drobna modyfikacja kategorii ważność konta, ale szczegółów póki co nie mogę zdradzać. Produkt My mobile RANKING musi przechodzić ciągłe usprawnienia 😉

  • Kamil

   Masz pomysl jak ugryzc temat SMS/MMS liczonych wspolnie?

 12. Adam34 Odpowiedz

  Kamilu cieszę się że wreszcie w rankingu zostanie podniesiona kwestia MMSów o której wspominałem już nie raz. Jednak aby nie było błędów pod tym kontem proszę zwrócić szczególnie uwagę na pojemność mms-a jaką dany operator oferuje. O ile wcześniej to było bez znaczenia (standardowy telefon kompresował mms-a ponizej 100 kb) to w przypadku wszechobecnych smartfonów jest to istatne (smartfony bez specjalnego oprogramowania wysyłają mms-y o wielkości 200-300 kb). Sam się o tym przekonałem prawie dwa lata temu gdy kupiłem smartfona i operator policzył mi mms-a 3 krotna stawę (sieć Plus). Po wnikliwym sprawdzeniu okazuje się że niektórzy operatorzy taktują mms-y co 100 kb (Plus, T-Mobile, Virgine Mobile) a niektórzy co 300 kb (Play) a nawet co 600 kb jak Orange, przy czym wiekszość operatorów nie „wspuszcza” mmsów do swojej sieci wiekszoch niż 300 kb. Żeby było ciekawiej to takich informacji o wielkości mms-ów ciężko uzyskać od pracowników salonów gsm. Nie raz musiałem wysłać e-maila do centrali z prośbą o informacje.
  Tak więc niektórzy operatorzy nie dają mmsów do no limitów ze względu na dodatkowy zysk a szczególnie ci którzy taktują mms-y co 100 kb (Plus, Virgine Mobile).

 13. Aleks Odpowiedz

  Może da się zrobić równoległy ranking, nie najlepszej sieci a najtańszej tzw. budżetowej na miesiąc lub trzy miesiące? Chodzi mi o porównanie sieci w kosztach wydanych na miesiąc(3 miesiące) do tego co dostajemy w zamian. Może nie będzie to zbyt łatwe, ale mi np nie zależy na wszystkim no limit jak miesięcznie wydaję na to 50 zł, kiedy mogę wydawać 20 zł i mieć wszystkiego przyzwoicie i w kieszeni 30 zł.

 14. Adam34 Odpowiedz

  Rzeczywiście z tymi MMS-ami to jest problem, jak je liczyć. Ja proponowałbym dwie tabelki, jedna to standardowy MMS (dla klasycznych telefonów do 100 kb) a drugi, ten bardziej uniwersalny do 300 kb, zwłaszcza ze standardowy MMS wysłany poprzez smartfon mieści się w granicach 200-300 kb. Także sieci komórkowe większości operatorów nie przyjmują MMS-ów większych niż 300 kb. Jedynie Orange razem z submarką NJU mają MMS-y do 600 kb które raczej mają bardziej znaczenie marketingowe niż odzwierciedlają rzeczywistość.
  Z tego co udało mi się ustalić to większość sieci w submarkach stosuje taką samą pojemność MMS-a (np. Play i RBM – 300 kb). 
  Jeśli miałbym skupić się na jednej tabelce to brałbym pod uwagę rozmiar do 300 kb, zwłaszcza że większość osób wysyłających MMS-y korzysta ze smartfonów. Starsi abonenci którzy częściej korzystają z klasycznych telefonów nie korzystają z MMS-ów.

  • Kamil

   Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Nikt nie mówił, że będziesz miało to 😉

 15. Tomasz Odpowiedz

  U mnie wygrywa ten oper. Który da mi jak najwięcej za najmniej. 20 zl za no limit to za duzo( nie wydzwaniam az tyle.)I teraz czekam na starter vectone. 5 zł za 100 minut jest ok nawet z minutowym naliczaniem

  • Rafa

   To powodzenia Tomasz:) Spodziewaj się problemów z logowaniem do sieci, niedostarczonych smsów i innych niespodzianek;) Vectone jest dobry tylko do połączeń międzynarodowych (dobra jakość połączenia i cena). Jeśli mało dzwonisz, polecam Ci Fakt mobile – pakiet za 9 PLN (100 minut, 100 sms, 100 MB). Jak będziesz sprytny, to realna cena pakietu wyniesie jakieś 7,7 PLN

 16. andrzej Odpowiedz

  chciałbym podzielić się „ciekawostką” jaką napotkałem w NJU w ostatnich dniach. Będąc w Turcji z mojego konta zostało pobierane 2.02 zł za każdą rozmowę nieodebraną . Dodam, że nie mam aktywnej poczty głosowej. Na moje pytanie dlaczego zostają pobierane pieniądze choć nie odbierałem tych rozmów odpisali „…W związku z nadaniem sygnału na numer znajdujący się poza granicami naszego kraju następuje logowanie do zagranicznego nadajnika. W efekcie nawet krótki sygnał (tzw. strzałka) jest taryfikowany, jako zrealizowane połączenie Międzynarodowe, które nie podlega naliczaniu sekundowemu…”

 17. adiko Odpowiedz

  Kamil kiedy news dotyczący większego pakietu internetowego w nju ? , świeży news- w virgin 5 GB w pakiecie za 29 zł zostaje na dłużej (nie tylko wakacje)j, teraz ma termin do odwołania,to dzięki nju tak będzie 🙂

  • Kamil

   Już się stęskniłeś za dobrymi treściami My mobile? Postanowiłem zrobić mini urlop, 7 dni bez tworzenia jakiegokolwiek contentu w My mobile studio stanie się faktem pierwszy raz w historii od 7 lat 😉

  • Kamil

   Coś czuję, że Virgin Mobile znowu będzie wysoko w My mobile RANKING. Szkoda tylko, że ta promocja (z większymi pakietami internetowymi w zależności od stażu) NJU Mobile dotyczy tylko abonamentowych ofert 😐

 18. von Odpowiedz

  NJU TO PRZECIEZ OGANGE A JAK WIADOMO ORANGE NIE JEST ZBYT CIEKAWA SIECIA I ZAWSZE BYŁY JAKIES PROBLEMY Z TA SIECIA WIEM BO MIAŁEM NUMER I W ORANGE I W NJU-NIE POLECAM

  • Kamil

   Miałem co prawda w poniedziałek, ale już ciężko pracuje w My mobile studio po zasłużonych 7 dniach przymusowego odpoczynku od panelu administracyjnego WordPress 😉

  • Kamil

   Ok, przed momentem zostały poprawione błędy w kodzie związane z brakiem wyświetlania ikon ze starej domeny

 19. poslek Odpowiedz

  Co ciekawe karty z darmowym internetem Redbulla można jeszcze nabyć w niektórych kioskach.Ciekawe czy to jest celowe działanie by pozbierać nowym klientów.Czy nie mogą zablokować tej promocji na starych kartach,ale sytuacja jest fajna,już mi się wróciły koszty modemu i routera,bo zastąpiłem internet stacjonarny Orange i zamiast płacić około 89zł płacę 50zł na trzy miesiące,jak na razie oferta bomba.

 20. sev3 Odpowiedz

  A teraz jest dodatkowa bombowa promocja w RedBull i wszystkich ofertach Play na kartę. Pakiet 10 GB za 10 zł.

 21. Kamil Odpowiedz

  Tymczasem już w ten piątek premiera sierpniowego My mobile. Artykuł jest już gotowy i znowu były wielkie emocje!

  • adiko

   no jestem ciekawy co tym razem wymyśliłeś,czekam na artykuł żeby go skomentować.

 22. RAFI Odpowiedz

  witam Panie Kamilu mam nadzieje ze bedzie wysoko tez heyah poniewaz ma fajna taryfe dnowke i jest super i tanio.

  • Dean

   Akurat Heyah to raczej drogi jest w porównaniu z innymi. Nie powinien być raczej wysoko jak tutaj bo w ogóle nie ma porównania np. z fakt mobile które tez jest na tej samej pozycji.

   Jak ktoś chce wydawać np. 9zł to Fakt najlepszy, a jak np. 5zł to tylko Play bo kupujesz pakiet 10zł za 5zł, masz stan darmowy, korzystasz z kodów Fanta,Sprite co po 2 zł i 100mb, które zawsze możesz kupić na allegro. Wiec wydajesz 5zł i masz 26zł i 800mb co miesiąć, a to co niewykorzystane przechodzi dalej, jak chcesz internetu więcej wystarczy teraz kupić pakiet 10GB za 10zł i go łatwo przedłużać tymi kodami z Fanty, ewentualnie kupić pakiet za 5zł. A pakiety złotówek przedłużyć można jak się skończy ta promocja z fanta po prostu robiąc za które mamy ileś tam procent.

  • Paude

   Play jest najlepsze zwłaszcza jak masz rodzine i znajomych w play a 26zł do wykorzystana na rozmowy do innych sieci.

   NAtomiast Fakt wygrywa jezeli chodzi o taniość bo co prawda można kupic ten pakiet za 9zł 100min 100sms i 100mb na 30dni, jednak ma on na razie również  stan darmowy do Play, ale co tydzień w gazecie daje kod na 10min, 10sms, 50MB . Więc jak przedłuży promocje stanu dormowego do Play i będe wpisywać te kody to  w ciagu 4tyg uzbieram 200mb, 40min i 40sms do innych sieci jak ktoś ma znajomych w play ewentualnie malo rozmawia to będzie najlepsza oferta bo za darmo :). 

   W sumie ten pakiet za 10zł za 5zł w play tez na razie nie potrzeba kupować jak sa kody fanta.

   Można nic nie wydawać a mieć nawet dobre oferty w play i fakt mobile.
   W playza 0zł mamy 16zł i 800mb, i stan darmowy Play,  o ile nam się uda zdobyć kody, a jak nie to mały wydatek 15gr na allegro.
   A w fakt mobile za 0zł mamy 40 min, 40 sms,200mb i również stan darmowy do Play( promocja)

 23. Gregrin Odpowiedz

  Fajnie ze było jakieś info o zmianie adresu strony… ale do tematu.

  Nie znam oferty heyah dlatego zainteresowało mnie zdanie „unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN” Fajnie, ale jak przeglądam stronę heyah to wychodzi mi ze za te połączenia są wewnątrz sieci… Czyli za 8,40 dostajemy nolimit rozmów w t-mob…+ jeszcze 3zl za włączanie tej usługi (raz w miesiacu/dziennie ??). Za co 2 punkty?? Większość taryf ma możliwość włączenia darmowych rozmów w sieci za ok 10zl. Czemu nie ma tu np orange gdzie włączając „za darmo w orange” rozmowy i sms’y są darmowe ??

  • Gregrin

   Moim zdaniem lepiej było walnąć coś na stale na głównej ze za parę dni zmiana adresu i zrobić po chwili przekierowanie. Mimo ze regularnie tu wpadam to się zdziwiłem jak mi się strona przestała ładować. A wracając do tematu czemu 2 punkty za „ćwiartkę stanu darmowego” w heyah ?? Nie ma w nim sms’ow i nie jest za darmo (kosztuje 28gr dziennie)… W orange są sms’y i pierwsza aktywacja tez jest za darmo (kolejne podobno przy doładowaniu za 25zl co 25dni tez) a nie ma w ogóle punktu.

  • Kamil

   Od kilku dobrych miesięcy miałeś przekierowanie na serwerze ze starej domeny na nową także funkcja była aktywna zgodnie z wytycznymi Google. W razie czego znajdziesz My mobile w wyszukiwarce

  • Gregrin

   Nie zauważałem ze mnie przekierowywało. Tak tez tu trafiłem ponownie, z googla. Co z odpowiedzią o heyah ??

 24. RAFI Odpowiedz

  heyah za 28gr smsy sa do wszystkich jak sie właczy usługe pierszy raz jest za darmo dobiero jak sie wyłaczy usługe do za właczenie drugi raz tej samej usługi dnowka za 28gr trzeba zapładzic 3zł ja pierszy raz właczyłem i mam za darmo.

 25. RAFI Odpowiedz

  jestem bardzo zadowolony z heyah poniewaz wydaje miesiecznie tylko 23.40 jak koszystam przez miesiac wydaje 8.40 za smsy do wszystkich za 28 gr dziennie a jak nie pisze cały czas wychodzi mniej jak 8.40 za smsy i nie zawsze wykupuje pakietu za 15zł 120 minut do wszystkich i wychodzi bardzo mało i jest taniej jak w nju virgin i play.

  • Dean

   Narzie Play tańszy bo mam 26zł i 800MB a wydaje 5zł miesięcznie, oraz mam stan darmowy, dodatkowo czasami robie doładwanie na facebooku na ktorym sa promocje. Ja mam sporo znajomych w Vikings mobile i Play i do nich głownie dzwonie, a mam do nich za darmo, a te 26zł to ewentualnie jak ktoś ma w innej sieci to i tak dużo bo miesięcznie gadam około 200min w tym 150 do Vikings i play, a 50min do innych więc te 26 zł nie całe wykorzystuje nawet . bo 50min to jakies 14zł z tych 26zł reszta ładnie przechodzi.
   wydaje 5zł a mam wiecej niż w heyah za 23. A mogę nic nie wydawać bo te 10zł jakieś co miesiąc mi zostają, ale tak to przynajmniej zbieram jak promocja się skończy 🙂 z fanta, i tylko bede mogl te 10zł za 5zł.

   Jak już tyle wydajesz to nie lep[iej z kims do nju mobile tam bys mial no limit za 19zł i 2GB.

  • Dean

   A jak piszesz gloenir smsy to 26zł w Play powinno ci na sporo wystarczyć prawi 300sms a wydajesz 5zł, albo dobra opcjajest tez za 7zł nolimit sms w Play o ile piszesz wiecej niz te 300sms, i tak taniej nioz 8,40zł w heyah

  • Dean

   + jest taki że jakaś część twoich znajomych może być PLay,fakt, Vikings. Virgin czy izzy a do nich masz za darmo, wiec te złotowki by szły tylko na inne sieći.

 26. RAFI Odpowiedz

  nie nju mnie 19zł sa nielimitowane minuty do wszystkich i jeszcze smsy sa za 9zł miesiecznie wiec wychodzi 28zł przez miesiac a ja i tak mało dzwonie do wszystkich.

  • Dean

   Chodzilo mi o oferte wszystko komórkowe za 29 zł + dodatkowy numer za 9zł to wychodzi 19zł naosobe a masz bez limitu na komórki rozowmy i smsy oraz 2GB pakietu.

   Albo Zobacz ofert Virgin i Vikings za 19zł, Vikings ma wg mnie lepsza bo znajomy tez glownie tez dzwoni do play a vikings zlotowki mu przechodza jak i pakiet internetu, nie musi wygadac 100min. a tez mowi ze wygada ponad 200min ale podobnie jak u  mnie sporo do kogo dzwoni to jest play, vikings czy rbm wiec za darmo.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt