Nowe modele Xperia obsługują GPS i GLONASS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sony Ericsson już drugi raz z rzędu pozytywnie zaskakuje swoich klientów. Pierwszym przykładem była zapowiedź aktualizacji do nowego Androida 4.0 dla całej masy urządzeń. Posiadacze nowszych smartfonowych modeli serii Xperia obsługują nie tylko amerykański standard nawigacji satelitarnej GPS, ale także jego radziecki odpowiednik o nazwie GLONASS.

W telefonach komórkowych jest już zainstalowany odpowiedni moduł (układy Qualcomma serii Snapdragon), teraz tylko trzeba czekać na aktualizację oprogramowania. Dzięki niemu aktywowana zostanie funkcja już nie tylko samego GPS ale również GLONASS. Przełoży się to później na znacznie większą dokładność naszej lokalizacji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Z tym niestety bywa różnie, zwłaszcza w momencie przebywania w jakimś większym pomieszczeniu np: budynek mieszkalny, blok, wieżowiec. Użytkownicy telefonów nowej linii Xperia zyskają teraz do namierzania swojej pozycji już nie tylko 31x satelit amerykańskich, ale również kolejnych 24x produkcji rosyjskiej. Do grona szczęśliwych słuchawek zaliczymy takie modele jak Xperia Arc oraz Arc S, Xperia Play, Xperia Neo, Xperia Pro, Xperia Active, Xperia Ray, Xperia Ion, Xperia S, a także Sony Ericsson Live with Walkman. Co niezwykle istotne, również i inne marki telekomunikacyjne posiadające odpowiednie podzespoły również pójdą tym tropem (Samsung, Motorola, Apple).

(fot. Sony Ericsson/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt