Darmowe mapy offline, czyli Here Maps od Nokii to kapitalny pomysł

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

darmowe-mapy-offline-czyli-here-maps-od-nokii-to-kapitalny-pomysl

Wielką zaletą aplikacji Here Maps dostępnej fabrycznie na smartfonach z linii produktowej Nokia Lumia jest fakt ich działania offline, czyli bez konieczności połączenia z internetem. Tutaj w przeciwieństwie do Google Maps użytkownicy nie mają dostępu jedynie do zaznaczonego małego fragmentu o średnicy kilku albo góra kilkunastu kilometrów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W widoku mapy można nawigować po całej Polsce. Dodatkowo jak ktoś lubi najbardziej dokładną warstwę satelitarną to ma dostęp do kilku kilometrów średnicy od domu, pod warunkiem że wcześniej używał tego trybu. Dzieje się to na zasadzie przechowywania przez telefon tymczasowych danych. Oczywiście w momencie przewijania mapy w odleglejsze rejony zobaczymy pikselozę, a nie ostry jak wcześniej obraz.

Nie zmienia to jednak faktu, że widok mapy występuje dla pełnego obszaru kraju, co niezwykle mocno cieszy. W przeszłości zapowiadano nawet wydanie aplikacji Here Maps na Androida czy iOS. Niestety nic z tego nie wyszło. Nieoficjalne wersje programu Here Maps są już dostępne (wskutek premiery Nokii X) na podstronie forum XDA Developers, choć wielu osobom pliki APK na zielonego robota nie działają poprawnie. Więcej informacji o Here Maps znajdziemy na www.nokia.com/pl-pl/apps/lumia/here.

(fot. Nokia/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10880 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “Darmowe mapy offline, czyli Here Maps od Nokii to kapitalny pomysł”

  1. Kamil Odpowiedz

    Niestety nie jest tak różowo w HERE Maps, duże miasta mają dostępne ładne mapki np: Toruń, Gdańsk, Olsztyn, Warszawa czy Poznań. Niestety mniejsze pokroju Grudziądz nie dysponują dokładnym widokiem ulic, mamy małą skalę jak w atlasie geograficznym. Mimo wszystko trzeba pochwalić mapy Nokii za świetną funkcję map offline dostępnych standardowo w systemie Windows Phone z ogromnym obszarem Polski, dla słuchawek w innych krajach są zainstalowane inne państwa np: Niemcy, Hiszpania czy Anglia

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt