Pizza Portal

Nowa oferta Formuła Play na Kartę mocno rozczarowuje i jest gorsza od wcześniejszych taryf [aktualizacja]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 3,67 na 6)
Loading...Loading...

nowa-oferta-formula-play-na-karte-mocno-rozczarowuje-i-jest-gorsza-od-wczesniejszych-taryf

Stało się. Za nami oficjalna premiera nowej oferty Formuła Play na Kartę. Choć w wielu miejscach internetu nie kryto zachwytu (dzieje się tak po części na skutek małej wiedzy telekomunikacyjnej, ograniczonej głównie do specyfikacji nadchodzących smartfonów wałkowanej w kółko aż do znudzenia) nad tą ofertą to niestety wcale nie ma z się z czego cieszyć. Produkt zaprezentowany przez Play jest przeciętny, co za chwilę zostanie udowodnione na zasadzie porównań czy to z konkurencją czy też z wcześniejszymi taryfami dokładnie tego samego operatora (i to wcale nie jest żart). Można ją ponadto streścić jednym zdaniem. Z dużej chmury spadł tylko mały deszcz.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Formuła Play na Kartę składa się z trzech taryf tematycznych. Pierwsza z nich to Formuła SMS (aktywacja krótkim kodem *111*401*1#) i pozwala nam na nielimitowane SMSy do wszystkich w cenie 7 PLN miesięcznie. Jeśli mamy sporo znajomych w jednej sieci to dużo lepszą opcją jest Heyah, gdzie bezpłatne wiadomości tekstowe są standardem. Druga taryfa to Formuła 3w1. Zawiera ona nielimitowane SMSy do każdego operatora, nieograniczone rozmowy w Play oraz skromny pakiet 100 MB w standardzie 4G LTE, choć można używać też 3G/2G (włączymy ją komendą *111*402*1#). Przyjdzie nam za to zapłacić aż 14 PLN miesięcznie. Tak więc podobnie jak wcześniej, jeśli mamy dużo znajomych w P4 to lepszym wyborem jest stara taryfa Play na kartę zawsze za 0 PLN w sieci. Nie musimy płacić tych 14 PLN miesięcznie, a mamy także bezpłatne połączenia. W dodatku czasy ważności są znacznie korzystniejsze, ale o tym za chwilę.

Trzecia propozycja to taryfa Formuła 4w1 (aktywacja *111*403*1#). Zawiera ona nielimitowane SMSy do wszystkich, nieograniczone rozmowy do Play, pakiet internetowy o wielkości aż 1 GB zamiast skromnych 100 MB (w dobie smartfonów raczej on nie wystarczy na te 30 dni) oraz spadek ceny za minutę połączenia do zaledwie 0,09 PLN z numerami stacjonarnymi włącznie. Akurat ten ostatni aspekt jest niezły, ale szybko on traci blask w momencie poznania ceny za miesiąc korzystania z taryfy, ponieważ wynosi ona aż 21 PLN miesięcznie. Wszystkie z nich odnawiają się automatycznie dla naszej wygody. Być może lepszą alternatywą jest starszy produkt Play o nazwie Formuła Mini Max będący kopią NJU Mobile. Tam po przekroczeniu kwoty 29 PLN mieliśmy już wszystko za darmo (w tym rozmowy do innych sieci no-limit) i tak do końca danego miesiąca kalendarzowego.

Teraz czas przejść do aktywności doładowań. Po zasileniu kwotą 5-99 PLN mamy 50 dni ważności, z kolei 100 PLN i więcej 150 dni. We wszystkich pakietach internetowych jest lejek bezpieczeństwa po wykorzystaniu podstawowego limitu 8 kb/s. Znowu zabrakło chęci, by dać chociaż te 16 kb/s nie wspominając o dawnym standardzie Play w postaci 32 kb/s. Podstawowe stawki do każdego to 0,29 PLN za minutę rozmowy, 0,09 PLN za SMS, 0,19 PLN dla MMS oraz 0,02 PLN za 100 kB transmisji. Klient może kupić też dwa pakiety internetowe oddzielnie, mianowicie jeden o wielkości 500 MB za 9 PLN (kod aktywacyjny *111*404*1#) oraz 1,5 GB za 20 PLN (*111*405*1#). Oba mają ważność 30 dni. I znowu lepiej było dawniej, gdzie za 10 PLN mieliśmy 1 GB z lejkiem 32 kb/s, czyli 50% więcej niż obecnie w tańszej z nowszych opcji.

Całe szczęście, że Play nie wyłączył starych taryf. W efekcie klient jest zadowolony i ma wybór. W zależności od jego potrzeb, może się nawet skusić na nowe propozycje dostępne w Formule Play na kartę. Na koniec mała osłoda. Każdy z nas może sobie samodzielnie włączyć najnowszą taryfę krótkim kodem *163*10# oraz dostać 5 PLN bonus na korzystanie z internetu dla wszystkich nowych użytkowników, decydujących się na migrację. Ponadto możemy zamówić darmowy starter lub przetestować usługę Formuły 3w1 (jej dokładny opis znajdziemy w pogrubionej części tekstu) przez 7 dni po wcześniejszej migracji. Dzieje się to po wpisaniu krótkiego kodu *111*400*1#. Więcej szczegółów znajdziemy na oficjalnej podstronie www.play.pl/oferta/play-karta/play-na-karte/formula-play. Ofertę promować będą piosenkarka Margaret oraz Dawid Podsiadło.

[AKTUALIZACJA]

Już doczekaliśmy się spotów reklamowych z udziałem artystów. W obu przypadkach (zarówno Margaret jak i Dawida Podsiadło) wykorzystano motywy znane z utworów Thank You Very Much oraz Trójkąty i Kwadraty. Poniżej prezentujemy najnowsze reklamy.

(fot. Play/My mobile studio)

MATERIAŁ PROMOCYJNY FORMUŁA PLAY NA KARTĘ

MARGARET W REKLAMIE PLAY

DAWID PODSIADŁO W REKLAMIE PLAY

Przygotowane przez

jest autorem 6870 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

20 komentarzy do “Nowa oferta Formuła Play na Kartę mocno rozczarowuje i jest gorsza od wcześniejszych taryf [aktualizacja]”

 1. Marcin Odpowiedz

  Szkoda tego ze play inwestuje pieniadze w marketing zamiast w atrakcyjne oferty. Oferty sieci wirtualnych korzystajacych z P4 sa zdecydowanie ciekawsze a przeciez musza sie jeszcze dzielic z P4. Dobrze ze mamy wybor spory ale szkoda ze czesto niewiemy o takiej mozliwosci.

 2. Marian Odpowiedz

  Mogli tą opcję 3w1 zrobić dla tych co nie korzystają z neta w komórce i zamiast tych 100 mb dać 9gr za minutę ! :/ jak by tak było to bym zmienił taryfę !

  • Kamil

   Marzenia ściętej głowy 😉 Co tu dużo mówić, nadchodzi koniec Eldorado w Play

 3. Diztonz Odpowiedz

  Oferta 4w1 byłaby spoko, gdy użytkownik głównie dzwoni do Play (akurat nie mój przypadek – szkoda). Fragment z artykułu dot. Mini Max : „Tam po przekroczeniu kwoty 29 PLN mieliśmy już wszystko za darmo” warto chyba doprecyzować, otóż za same rozmowy w Mini Max zapłacimy nie więcej niż 29 PLN, gdzie SMS-y ? (9 PLN), gdzie Internet 1 GB ? (500 MB za 9 PLN, 1,5 GB za 20) 

 4. ja Odpowiedz

  Dupa a nie porownanie. Porownujesz Pan czesc nowej taryfy do jakiegos pakietu kiedys tam. Tylko zapominasz o pozostalych giftach w nowych pakietach. Jak np porownywanie 4w1 (czyli rozmowy z internetem) do nju 29pln czyli same rozmowy…

  • Kamil

   Przeczytaj dokładnie tekst ze zrozumieniem. Największym giftem byłoby danie stawki 0,09 PLN za minutę już za sam krótki czas wynoszący zaledwie 50 dni po doładowaniu 50 PLN. Kiedyś (w początkowej epoce polskiej telekomunikacji komórkowej na kartę) wszyscy narzekali, że po takiej kwocie mieliśmy tylko 90 dni aktywności, a tu jest jeszcze gorzej. Dla mnie żadna rewelacja, jak masz na początku zapłacić 21 PLN. Już wolałbym no-limit za 29 PLN…

 5. Diztonz Odpowiedz

  OK, jeszcze SMS-y i rozmowy do Play w Mini Max są gratis, ale powiedzmy 100 min. do obcej sieci w Mini Max to 29 PLN, a w 4w1 tylko 9, 100 SMS-ów w Mini Max do nie P4, to 9 PLN, w 4w1 – w cenie 21 PLN, o Necie można dywagować, czy chce się konkretne parametry czy lejkowate do 5 PLN.. Mini Max z konkretnym Netem, SMS-ami do obcych wyniósłby pewnie pod 50 PLN. W 4w1 za 50 PLN mamy co 1 GB, no limit SMS do wszystkich, no limit w Play i bez kombinowania z 322 min. (29 * 0.09) do wszystkich.

 6. Kamil Odpowiedz

  Co nie zmienia faktu, iz nowa oferta Play jest bardzo droga. Juz same czasy waznosci sa krotkie, a gdy doliczymy dotatkowe oplaty to mamy slabiutki produkt

  • rabadab

   Ty chcesz koniecznie pokazać, że foerta jest droga,c zy obiektywnie opisać ofertę. Nie rozumiem co za problem z orkesami ważności – doładowujesz 2x za 5 zł, czyli suma sumarum 10 zł i masz 100 dni. Źle ? Moim zdaniem całkiem nieźle, ale liczyć to trzeba umieć, a nei tylko zrzędzić jak emeryt w przychodni, że drogo.

  • Kamil

   Pomysł ciekawy, ale doładowując się za 5 PLN nie kupisz nawet najtańszego pakietu za 7 PLN, mianowicie Formuły SMS

 7. Sev3 Odpowiedz

  Nie powiem że to jakaš rewelacja. Ale z tymi porównaniami do innych ofert to można dyskutować. A czasy ważności to zdecydowanie na plus a nie na minus. 5 zł daje nam aż 50 dni. Jeśli 50 zł podzielimy na dziesięć piątek to otrzymamy 500 dni zamiast wcześniejszych 100 dni. Nie jednemu ta oferta może przypaść do gustu. Ja zostaje w Virgin choć tutaj tylko za sam pakiet 1GB płacę prawie dwie dychy. Wiec tak różowo (jak to wynika z rankingu} wcale nie jest.

  • Kamil

   Ranking bierze pod uwagę wszystkie czynniki, a nie tylko Internet

  • Kamil

   PS, nawet miałem brać pod uwagę taryfę Formuła 4w1 w Play, ale szybko zdałem sobie sprawę o obowiązku uiszczania opłaty 21 PLN miesięcznie. W zasadzie jest to więc nic innego jak zwykły pakiet minut wliczony w cenę, a takie rzeczy się nie liczą w dwóch pierwszych podkategoriach My mobile RANKING. Bez tego Play byłby bardzo wysoko w zestawieniu

 8. diztonz Odpowiedz

  Z mojego punktu widzenia 4w1, to tak jakbym chciał kupić czekoladę (np. nielimitowane SMS-y) i cukierki (połączenia w sieci gratis i min. po 9 gr.) w atrakcyjnej cenie, ale żebym mógł z tego skorzystać, muszę wziąć jeszcze kilo ziemniaków (1 GB) też w atrakcyjnej cenie, ale zupełnie mi nie potrzebnych. Fakt, że poszczególne produkty ciężko byłoby w jakiejkolwiek ofercie skompletować za 21 PLN, nie zaczy, że warto kupić, „bo rzucili i tanio” (to nie PRL). W tej sytuacji nie jest to oferta dla mnie :(

 9. mat.piotr Odpowiedz

  Wystarczy spojrzeć na forum telepo… i poczytać komentarze, by stwierdzić że oferta wcale nie jest taka zła.
  Faktycznie zależy co komu potrzeba.

 10. Rafał Odpowiedz

  Trochę dziwne jest to wasze podejście do nowej oferty. Żaden operator nie da wam na obecny czas 30GB internetu, rozmow po 3gr oraz smsów bez limitu. za 10zł. Coś musi kosztować wszędzie jest jakiś haczyk coś za coś, czytając wasze komentarze jeden by chciał to jeden tamto a z kolei trzeci jeszcze coś innego. Ery indywidualnych warunków raczej nie doczekamy bo to jest nie opłacalne. Cieszcie się że jest kolejna oferta która urozmaica oferty operatorów.

  • diztonz

   W dobie bezpłatnego Aero2, które działa całkiem nieźle w wielu aparatach również dual sim, a rekordziści miesięcznie podchodzą pod 200 GB tranferu. Kiedy komórkowe no limit jest po 19 PLN (Nju z rachunkeim), a SMS- y bez ograniczeń do wszystkich po 7 PLN (nowa oferta Play), co łącznie wynosi 26 PLN. Propozycja Whitemobile – to już jedna karta (komórki bez limitów – głos i SMS) 26,6; człowiek zaczyna myśleć o dużej swobodzie komunikacyjnej na poziomie 20/30 PLN. Nie jest to wspomiane 10 PLN, ale gdyby za 21 PLN było np. 1000 SMS-ów do wszystkich, nielimitówane połączenia z 5.-cioma numerami z różnych sieci i 300/400 min. do pozostałych, to nawet chwilę bym się nie zastanaawiał nad wyborem oferty.

  • Kamil

   Szkoda tylko, że te Aero2 nie nadaję się do normalnego dzwonienia. Z tą funkcją byłby wielkim hitem…

Skomentuj


7 − = dwa

  My mobile © 2008-2015. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści i grafik bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt