Niektóre aplikacje nie instalują się standardowo na karcie pamięci

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

niektore-aplikacje-nie-instaluja-sie-standardowo-na-karcie-pamieci

Czasami może zdarzyć się problem, że posiadamy sporej ilości pamięć wewnętrzną (liczoną już nie w MB-tach, lecz GB-tach) to i tak pojawia się doskonale znany kłopot z jej brakiem. W tym artykule zostanie zwrócona uwaga na pewną kwestię dotyczącą instalacji wybranych aplikacji. Okazuje się bowiem, że część z nich standardowo umieszcza wszystkie swoje dane (a nie tylko część) do pamięci wewnętrznej zamiast większość na kartę microSD.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Efekt jest więc taki, że kilka zainstalowanych gier i pojawia się nam komunikat o braku dostępnej przestrzeni, choć urządzenie ma zewnętrzny nośnik. Rozwiązanie jest na szczęście bardzo proste. Wystarczy ręcznie przenieść zawartość danych wybranych aplikacji. Dla przykładu najnowsze wydanie TVN Player 2.5.0 instaluje się w całości do pamięci wewnętrznej lub też gry z popularnej serii Angry Birds. Łatwo to poznać poprzez brak stosownej fajeczki.

Aby tej sztuki dokonać to wystarczy przejść do sekcji Menu > Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami > Zakładka Na kar. pam. > zaznaczamy fajeczkę i po sprawie. Później pozostaje nam nic innego jak przenieść zawartość na kartę pamięci w następnym oknie wyboru. Gdy ten proces powtórzymy w kilkunastu pozycjach to szybko może się okazać, że problem z brakiem przestrzeni zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Warto ten element zatem sprawdzać po aktywnym korzystaniu z Google Play.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt