2 GB na (szczęście odzyskane) poszło w eter, potężne bugi Androida
|
|
- piątek, Listopad 16, 2012, 12:55
- Praktyczne
- 7 komentarzy
Ręce opadają. Tak w największym skrócie można określić liczbę błędów występujących w Androidzie 2.2 Froyo. Google nie usprawiedliwia w tym miejscu nawet fakt, że jest to już stosunkowo stara wersja zielonego robota. Tak niedopracowany produkt nigdy nie powinien opuścić hali produkcyjnej, a w tym przypadku biur programistycznych firmy z Mountain View.
W tym miejscu znowu powracamy do tematu tracenia najpierw 20 MB, a jeszcze wcześniej 10 MB z karty microSD. Działo się to chwilę po wykonaniu skanowania multimediów wszystkich plików znajdujących się na nośniku przez standardowy program Androida.
Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
  |
|
Dociekliwy jak zawsze serwis My mobile postanowił zbadać problem. Na szczęście znaleźliśmy rozwiązanie, które przywróci nam utraconą pamięć microSD. Podobnie jak to było w przypadku tajemniczego folderu com.android.providers.media > albumthumbs (odpowiadającego za cache okładek w dedykowanym odtwarzaczu) tutaj również trzeba było usunąć zawartość pewnego miejsca na zewnętrznym nośniku. Jest nim lokalizacja sdcard > Android > data > com.sec.android.app.twlauncher > cache.
Możemy się tam dostać za pomocą systemowego Menedżera Plików. Jego nazwa to Moje pliki w słuchawkach Samsunga, niestety użytkownicy HTC będą musieli ściągać do tego celu kolejną aplikację z Google Play. Zawartość ostatniego folderu, gdy tylko włączamy ponownie telefon lub uruchamiamy skaner multimediów powiększa się o kolejne pliki. W naszym przypadku po niespełna roku korzystania z Samsunga Galaxy Pro odzyskaliśmy aż 2 GB danych. Jest to przeszła połowa całej karty microSD o pojemności 4 GB (w rzeczywistości mającej jednak 3,68 GB)
To naprawdę szokujące, że tak potężna ilość przepada w momencie restartowania smartfona. Zdjęcia takich okresowych strat prezentowaliśmy już na profilu na Facebooku. Co gorsze, ten sam proces występuje nawet w momencie odinstalowywania karty pamięci w Menu > Ustawienia > Karta i pamięć telefonu. Zalecamy zatem każdemu użytkownikowi wykonanie takiej operacji minimum raz na kwartał. Może się on po niej bardzo pozytywnie zdziwić jak to było w przypadku opisywanym powyżej dla smartfonów marki Samsung. Swoją drogą takie rzeczy nie powinny nigdy mieć miejsca.
System sam powinien kasować dawne pliki z tzw. cache, a nie trzymać wszystkie razem w jednym miejscu w nieskończoność. Wcześniejsze błędy Androida dotyczyły tak prozaicznych rzeczy jak mieszanie ikon, bug Wi-Fi error (obrazek z tą sytuacją był na Facebooku) czy też nigdy nie uruchomiona funkcja routera pokazuje jak sporo jest w nim niedopracowań. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przedstawiających wyżej wymienione problemy jeszcze lepiej. Jako bonus jest jeszcze lag związany z opóźnieniami występującymi w momencie restartowania smartfona. System Android mylnie wskazuje, że aplikacja nie jest zainstalowana.
(fot. My mobile studio)
–
STOPNIOWO TOPNIEJĄCA PAMIĘĆ MICROSD (PEŁNY ROZMIAR PO KLIKNIĘCIU)
–
BŁĘDNE WSKAZANIA ANDROIDA
–
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
7 komentarzy do “2 GB na (szczęście odzyskane) poszło w eter, potężne bugi Androida”
Skomentuj
Szkoda, że nie testujesz androida 1,6
No świetnie, tylko zacznijmy od tego,
nieoryginalna wersja romu, więc jakim prawem ma działać? mam swoją sensacje z 4.1.2 i czasami są krzaczki i też powiem że nie powinni takiego systemu wypuścić? zrób test na stockowym romie z android marketem który jest we froyo a nie google play który mają andki 2.3 to możemy porozmawiać o dopracowaniach systemu. Tak to raczej niema o czym gadać, jedyne co wniosłeś tym artykułem to to że o 1 artykuł wzrosła ci liczba artykułów które napisałeś. Bravooo
@Jopik
Bym testował wersję 1.0 Apple Pie, ale niestety nigdzie nie można znaleźć. A tak poważnie to znajdź mi Androida w stylu BlackBerry z nowszym wydaniem niż Gingerbread, żeby nie było wstydu przy wyciąganiu z kieszeni jak to jest w HTC ChaCha 😉 Poza tym wiele osób wciąż ma Froyo w swoich tanich Androidach i może ten problemów również ich dotyczyć…
@Aya
Zwróć uwagę na ilość i stopień powagi tych błędów
a u mnie nie ma tego folderu…
A masz smartfona Samsunga i wersję Android 2.2 Froyo? W przeciwnym razie np: na Androidzie 2.3 Gingerbread struktura plików na karcie może być całkiem inna. Ja dzięki temu trickowi odzyskałem 2 GB danych, bo się dziwiłem co tak mało moja microSD ma utworów i już cała zapchana 🙂
Z tego co zaobserwowałem to wiekszość ”kwiatków” które opisujesz w artykułach związanych z tym modelem to raczej błędy Samsunga aniżeli samego androida. Nie mówie o jakimś konkretnym przypadku ale ogólnie. Widocznie ten model Samsunga jest wybitnie nieudany ;).
Tak jest, obserwuje z przerażeniem bugi jakie występują w moim codziennym telefonie. Musi to być słuchawka w stylu BlackBerry, nie wyobrażam sobie pisania długich Emaili na szybce oraz ogromnego wyświetlacza rodem z Samsunga Galaxy S II czy S III, gdzie później smartfon z trudem mieści się w kieszeni. Steve Jednak miał rację, żeby nie przesadzać ze zbyt dużym ekranem