Ponowne uruchomienie Androida powoduje zużycie (stratę) 10 MB na karcie pamięci microSD

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Mobilny system operacyjny Android to bez wątpienia świetny produkt. Niestety nawet zielony robot ma na swoim pokładzie szereg bugów oraz błędów występujących w oprogramowaniu. Tym razem znowu powracamy do kwestii małej ilości pamięci (jednak już nie tej wewnętrznej).

Podczas normalnego użytkowania smartfona z Androidem 2.2 Froyo (Samsung Galaxy Pro) zauważyliśmy, że w po ponownym uruchomieniu urządzenia znikała równie cenna pamięć zewnętrzna karty microSD. Nie wiadomo czym to jest spowodowane, ale często proces restartu smartfona przywitał nas  ubytkiem 10 MB danych z 4 GB nośnika.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Nie trudno sobie wyobrazić w takiej sytuacji irytację użytkownika, który ma wypchanego smartfona po brzegi chociażby muzyką. Przy okazji zawsze zostawia on sobie wolne 35 MB danych. W efekcie błędu ma on teraz do dyspozycji jedynie 25 MB. Jest to zupełnie normalna strategia, ponieważ w momencie całkowitego wykorzystania karty microSD może wystąpić tragiczny błąd Androida (naprawdę zalecamy bacznie zwracać uwagę na tę kwestię). Polegał on na tym, że domyślny menedżer plików służący przecież do usuwania plików nie był w stanie się uruchomić. Trzeba również pamiętać, że zielony robot znacznie lepiej i szybciej pracuje przy większej ilości wolnej pamięci. Dotyczy to również pamięci RAM.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10733 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

9 komentarzy do “Ponowne uruchomienie Androida powoduje zużycie (stratę) 10 MB na karcie pamięci microSD”

 1. mrz Odpowiedz

  Karta pamięci 16 gb to koszt 15 – 20 zł . Odmówienie sobie 3 piw z pewnością wpłynie pozytywnie na ilość bezsensownych artykułów, bo uważam, że stracona minuta życia jest warta więcej niż te Twoje 10 mb, których nawet nikt nie zauważy.

 2. Kamil Odpowiedz

  Tu nie chodzi o groszowe sprawy, typu koszt kilkunastu złotych na kartę microSD, ale już kolejny błąd oprogramowania Android 😐

 3. Kamil Odpowiedz

  Podaj ich nazwe to poszukam, bo nie mam pojecia o co chodzi. Odkrylem jeszcze jedna ciekawa rzecz. Mianowicie zaraz po restarcie pamiec na karcie microSD jest ok.

  Dopiero pozniej jak sie skonczy domyslny proces Skanera Multimediow z Androida to zabierane jest 10 MB, moze to ma jakis z tym zwiazek?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt