Nie ma prywatności w poczcie Gmail firmy Google

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

nie-ma-prywatnosci-w-poczcie-gmail-firmy-googleCzarne chmury zbierają się nad firmą Google. Tym razem chodzi jednak o czyste kwestie wizerunkowe, a nie chociażby finansowe. Te jak zawsze są znakomite i świetne. Po ostatnim skandalu, bo chyba tak można określić ponowne wycofanie aplikacji YouTube na Windows Phone przyszła pora na kolejną kontrowersję internetowego (właściwie to w tym miejscu można powiedzieć monopolisty w kwestii wyszukiwarek sieciowych) giganta.

Google samo oficjalnie przyznało, że nie dba o prywatność w poczcie Gmail. Można powiedzieć więcej, koncern z Mountain View nigdy nie był i nie uważał się za listonosza, którego obowiązuje absolutny zakaz czytania naszych korespondencji. Pomijając już fakt, że treści są analizowane do późniejszego wyświetlania spersonalizowanych reklam, Google podaje kolejne ciekawe wyjaśnienie w kwestii prywatności. Otóż okazuje się, że każde kliknięcie przycisku Wyślij (zarówno na ekranie komputera jak i telefonu komórkowego) wcale nie oznacza przekazania wiadomości elektronicznej do adresata, lecz do firmy Google.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dopiero później na skutek skomplikowanych algorytmów Email trafia do właściwej osoby. Takie są zapisy regulaminowe usługi Gmail i albo się z nimi godzimy lub po prostu wcale nie korzystamy z tego darmowego rozwiązania. Ktoś w tym miejscu może powiedzieć, że zwykły użytkownik nie ma się zupełnie czego obawiać. Prawda jest jednak taka, że służby specjalne ze Stanów Zjednoczonych monitorują Internet (w tym pocztę Gmail) na wrażliwe słowa kluczowe związane chociażby z terroryzmem. W efekcie w każdej chwili może do naszych drzwi zapukać agent odpowiedzialny za bezpieczeństwo narodowe. Co ciekawe, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają większe prawa w kwestii inwigilacji niż reszta obywateli globu, w tym Europejczycy. Ostatnio nawet okazało się, że mikrofony wszystkich Androidów są na zdalnym podsłuchu FBI. Google przecież jest również producentem tego najpopularniejszego na świecie mobilnego systemu operacyjnego zgarniającego 80% rynku smartfonów.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Nie ma prywatności w poczcie Gmail firmy Google”

  1. Grzegorz Odpowiedz

    bo to są służby bezpieczeństwa! co ich obchodzi że np wyślesz maila o treści kup chleb? nic!

    • Kamil

      W takiej sytuacji nic, ale jak zaczniesz uzywac slow zamach, ameryka to wszystko moze sie zdarzyc 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt