Spotify przestaje być darmowe

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

spotify-przestaje-byc-darmoweReklama internetowa nie wystarcza, by utrzymać międzynarodową organizację, a co dopiero mały/średni i w pełni niezależny serwis. Spotify, popularny dostawca usługi streamingu muzyki w sieci web kończy z darmowym, nielimitowanym jej słuchaniem na ekranie komputera. Oczywiście w tym przypadku występowały reklamy.

Teraz to się zmienia. Spotify wprowadza opłatę w wysokości 10 PLN miesięcznie za dostęp do ogromnej bazy muzycznej dla dotychczasowych użytkowników. Nowi klienci będą mogli zaś nadal cieszyć się półrocznym okresem bezpłatnego słuchania muzyki na ekranie swojego notebooka. Później dostają darmowe 10 godzin miesięcznie (rozdzielone na 2,5 godziny tygodniowo).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Warto jeszcze zaznaczyć, że niewykorzystane godziny z jednego tygodnia przechodzą na drugi. W tym miejscu trzeba dodatkowo nadmienić o pewnej kwestii. Zmiana nie dotyczy osób korzystających ze Spotify na telefonie komórkowym. W ich przypadku od zawsze obowiązywała opłata 19,99 PLN. Ponadto Spotify działa bez wsparcia sieci komórkowej, a więc kolejne koszty ponosimy z tytułu transmisji danych. Tym samym aplikację mobilną większość i tak używa wyłącznie na łączności Wi-Fi. Spekulowano co prawda o współpracy z T-Mobile, ale niestety nic z tego konkretnego nie wyszło. W efekcie klientom zdecydowanie na rękę są rozwiązania konkurencji jak chociażby WiMP (z Play), Deezer (z Orange) i Muzo (Plus). Ten ostatni ma jednak najmniejszą bazę wykonawców.

(fot. Spotify/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt