Świetny debiut MTV Mobile, Play nadal liderem i klęska Plusa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Najnowsza edycja zestawienia najlepszych sieci na kartę My mobile RANKING wreszcie zyskała nowego, wartościowego gracza. Jest nim oczywiście MTV Mobile, który zanotował naprawdę świetny debiut. Ten nowy operator wirtualny zajmuje bardzo wysokie, drugie miejsce. Przegrał on tylko z Play, ale to już jest król naszych notowań od dłuższego okresu czasu.

Play wygrywa tym samym już 5-ty My mobile RANKING. Tej sztuki w przeszłości dokonała tylko jedna sieć, mianowicie GaduAIR. Fioletowy operator swój marsz od zwycięstwa do zwycięstwa zaczął już w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu wygrywa on nieprzerwanie z kolejnych miesiącach. Czy ktoś mu zagrozi w przyszłości, trudno powiedzieć. To właśnie on posiada najlepszą wartość VAS (usługę dodaną). 

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Jest nią niezwykle długi czas ważności pakietu internetowego z lejkiem, który po zasileniu 50 PLN jest ważny 5x miesięcy. To oznacza, że możemy zupełnie bez ograniczeń przeglądać mobilny Internet w telefonie bez obaw o koszty przez bardzo długi okres. Paczka 1 GB występująca przy doładowaniu pozwoli nam na naprawdę wiele np: oglądanie YouTube. W dodatku po jej zużyciu możemy dalej korzystać z Opery Mini, Facebooka, GG na zwolnionej prędkości 32 kb/s.

W tej materii nie jest nawet lepsza ostatnio zaprezentowana telewizja MTV oraz nieograniczone SMSy w MTV Mobile. Niestety ich ważność po zasileniu 50 PLN to tylko 1 miesiąc. Gdyby darmowy termin oglądania kanałów MTV w komórce wynosił już chociaż 3x miesiące (a nie 5x jak w Play) to z pewnością muzyczny operator mógłby śmiało powalczyć w podkategorii usług dodanych. W tym miejscu warto jeszcze podkreślić najniższą w historii pozycję Plusa, który zajmuje dopiero 11 miejsce. Poniżej prezentujemy dokładniejsze szczegóły.

(fot. MTV Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

Na samym początku weźmiemy pod lupę koszt minuty rozmowy do innych sieci w standardzie (czyli bez zbędnego kombinowania). Nie interesują nas specjalne pakiety minut, których zadaniem jest zmniejszenie kosztów. Klient powinien mieć już na samym wejściu konkurencyjne ceny i nie powinien bawić się w kupowanie hurtem wybranej liczby minut w niższej cenie. Tutaj skupimy się tylko na sieciach głównych.

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

2. Carrefour Mova – 2 pkt / 0,25 PLN za minutę

3. TuBiedronka 1 pkt. / 0,25 PLN za minutę (15 sekundowe naliczanie)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Kolejną sprawą będzie koszt niesłychanie popularnej w Polsce wiadomości tekstowej SMS. Podobnie jak w poprzednim przykładzie nie bierzemy pod uwagę wszelkich pakietów, czy też paczek kupowanych hurtowo w niższej cenie do wykorzystania we wszystkich sieciach komórkowych. Nowością w tej podkategorii jest pojawienie się Carrefour Mova oraz muzycznej sieci komórkowej. Chodzi tutaj oczywiście o MTV Mobile, który dołączył do grona liderów w dziedzinie tanich SMSów w standardzie do wszystkich sieci.

1. Play/Red Bull Mobile/Lycamobile/MTV Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. MBank Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Carrefour Mova – 1 pkt. / 0,13 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Tutaj nie będziemy się zbytnio rozpisywać, ponieważ prezentowanie okresowych artykułów na temat najlepszych dostawców mobilnego internetu to już tradycja serwisu My mobile. Więcej szczegółów o najnowszym rankingu pakietów do sieci web w ofercie na kartę znajdziemy w artykule MTV Mobile zajmuje tylko 5-te miejsce w pakietach internetowych. Ma on dokładnie taką samą ofertę co T-Mobile Tak-Tak (jest nieznacznie gorsza od Heyah).

1. Play (za darmo i bez limitu w jakości 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB + większe bonusy niż w RBM)

2. Red Bull Mobile (za darmo i bez limitu w jakości 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB)

3. Plus (bez limitu w jakości 32 kb/s, 0,03 PLN/1 MB)

Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie

Tutaj zrezygnowaliśmy ze sprawdzania jednostki naliczania opłat w pakietach internetowych na rzecz tej samej jednostki w normalnej ofercie. Dodatkowo w dobie Internetu bez limitu danych, jej występowanie zwłaszcza w pakietach internetowych traci już odrobinę sens. Opadają tutaj sieci bez oferty Internet. Dalej jednak pierwszeństwo mają korzystniejsze dla danego operatora opcje. Przykładem jest chociażby branie pod uwagę 1 kB w MBank Mobile w pakietach, zamiast 50 kB w standardowym naliczaniu.

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB

2. Orange/Carrefour Mova/W Naszej Rodzinie – 2 pkt. / 50 kB

3. Plus/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/MTV Mobile/FreeM/Mobilking/Lycamobile – 1 pkt. / 100 kB

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii doszło do pojawienia się dwóch nowych telkomów, mianowicie FreeM oraz WRodzinie. W ich przypadku możemy nawet mówić o powrocie do klasyfikacji starych wyjadaczy. Jest to pochodna dołączenia MTV Mobile na podium w kwestii ważności konta. Teraz liderują w tej materii aż 4 sieci komórkowe jednocześnie. Zaliczymy do tego grona Orange, T-Mobile, Heyah i właśnie MTV Mobile.

1. Orange/T-Mobile/Heyah/MTV Mobile – 3 pkt. / wystarczy wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża nam konto o rok czasu

2.  FreeM – 2 pkt. / bezpłatne obejrzenie bloku reklamowego przedłuża nam konto

3.  WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie przedłuża nam konto aż o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu na szczególne uznanie zasługuje MTV Mobile za wprowadzenie nielimitowanych SMSów oraz telewizji MTV na okres maksymalnie jednego miesiąca czasu. Dzieje się tak po doładowaniu sumą co najmniej 25 PLN. Oczywiście wartość dodana MTV Mobile jest słabsza w starciu w profitem darmowego internetu na okres aż 5x miesięcy po zasileniu 50 PLN. Tak właśnie jest w Play i Red Bull Mobile.

1. Play – 3 pkt. / Darmowy Internet w jakości 32 kb/s, All Inclusive Internet (nieograniczony dostęp do internetu po doładowaniu), bezpłatny dostęp do serwisu Facebook Zero, darmowe korzystanie z aplikacji Java Facebook, dostępność usługi BIS (BlackBerry Internet Service) dla terminali BlackBerry w ofercie na kartę

2. Red Bull Mobile – 2 pkt. / Darmowy Internet w jakości 32 kb/s, bezpłatny dostęp do portalu m.redbullmobile.pl, wejściówki na wydarzenia sportowe, eventy klubowe, ciekawe bonusy występujące po doładowaniu (darmowe rozmowy, Internet)

3. MTV Mobile – 1 pkt. / Darmowe oglądanie stacji MTV (MTV Music z teledyskami, relacjami z koncertów oraz MTV Shorts z serialami MTV (w tym kultowe Beavis and Butthead) oraz bezpłatne wiadomości SMS do wszystkich sieci przez okres 1 miesiąca po doładowaniu minimum 25 PLN)

Ogólna klasyfikacja

Kwietniowe notowanie My mobile RANKING przyniosło nam prawdziwe przetasowanie miejsc, zwłaszcza w środku stawki. Tak naprawdę tylko Play i Red Bull Mobile zostały na swoich dawnych miejscach. Reszta operatorów zmieniła swoje pozycje. Prawdziwy ścisk jest natomiast na drugiej pozycji, którą zajmują teraz jednocześnie aż 3 telkomy, są to MTV Mobile, Red Bull Mobile oraz MBank Mobile. 4 sieci awansowały, do grona szczęśliwców zaliczymy takich graczy jak MBank Mobile, Carrefour Mova, FreeM, WRodzinie. Spadek zanotowało aż 8 operatorów.

Są to kolejno Orange, T-Mobile, Heyah, Lycamobile, Plus, W Naszej Rodzinie, TuBiedronka i Mobilking. W tym miejscu warto podkreślić, że sieć Polkomtela zajmuje 11-tą, najniższą w historii pozycję. Pozostaje zatem tylko czekać na ciekawe premiery kolejnych telkomów, mianowicie Manta Mobile oraz Lark Mobile. Pierwszy operator wirtualny zapowiada nawet, zawsze niższe ceny w porównaniu z konkurencją. Prawdę na ten temat poznamy najpóźniej w czerwcu 2012 roku (2Q/2012). Koszt minuty rozmowy (według szacunków) do wszystkich sieci ma wynosić w Manta Mobile 0,17 PLN, zaś SMS tylko 0,07 PLN.

My mobile RANKING (04/2012) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Play 10 pkt. (0, 3, 3, 1, 0, 3)
2. MTV Mobile 8 pkt. (0, 3, 0, 1, 3, 1)
Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 2, 1, 0, 2)
MBank Mobile 8 pkt. (3, 2, 0, 3, 0, 0)
5. Carrefour Mova 5 pkt. (2, 1, 0, 2, 0, 0)
6. Orange 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 3, 0)
7. T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 3, 0)
Heyah 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 3, 0)
Lycamobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
10. FreeM 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 2, 0)
11. Plus 2 pkt. (0, 0, 1, 1, 0, 0)
12. W Naszej Rodzinie 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)
13. TuBierdonka 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)
Mobilking 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)
WRodzinie 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

14 komentarzy do “Świetny debiut MTV Mobile, Play nadal liderem i klęska Plusa”

 1. minik971 Odpowiedz

  Nie podoba mi się to 🙁
  Nieznana sieć nagle jest na 2 miejscu… A RBM na trzecim ;/ 

 2. darcio Odpowiedz

  Plus na 11 miejscu, no cóż chytry dwa razy traci bo natrętna reklama we wszystkich tv to nie wszystko. Właśnie przeniosłem po 9 latach 3 numery z plusa do play, bo każdy z ulicy dostaje lepszą ofertę od tego kto jest już w plusie i to pomimo negocjowania warunków przedłużenia. A poszło o to że chciałem 200MB danych a oni że tylko 100MB dostanę (o żenującej ofercie minut nie wspomnę). Więc c`est la vie żegnaj Plusie.

 3. olik Odpowiedz

  Kamil : ale z internetem w Play to przesadziłeś ! Wg mnie To Orange ma obecnie najlepszą ofertę internetową za  30 zł miesięcznie dostajemy 12 Gb (promocja do lipca) !!!!  Nie bierz pod uwagę lejka po na nim ciężko coś otworzyć !!!!

 4. Kamil Odpowiedz

  @Banan

  Dokladnie tak jest. Ale symbolicznie trzeba promowac mlode, atakujace wilczki wyzszym umiejscowieniem na 2 lokacie

  @olik

  Tu jest wyjasnione, dlaczego Orange w internecie nie jest pierwszy. Cytuje fragment:

  Zestawienie zostało przygotowane z myślą o użytkownikach, którzy korzystają z jednego numeru telefonu oraz jednego operatora. Oferty dedykowanego mobilnego internetu zostały pominięte w rankingu (np: Orange Free na kartę) z uwagi na brak innych promocji (np: nieograniczone połączenia głosowe w sieci), a także te z wyjątkowo krótkim czasem ważności usługi typu 1 dzień lub 5 dni.

  http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2012/04/01/mtv-mobile-zajmuje-tylko-5-te-miejsce-w-pakietach-internetowych/

 5. Derick Odpowiedz

  Kamil – Tylko że te niby wartości dodane w postaci licznych acz żenujących promocji Orange są guzik warte i znam wielu którzy na takie głupoty nie tracą czas, tylko wrzucają taryfe OFNK i nic ich więcej nie interesuje. Gdybym miał prepaida z Orange i potrzebował dużo netu mobilnego, też bym od razu tak zrobił. Jedna prepaid’owa, goła taryfa internetowa jest bardziej cenna, niż wszystko inne co Orange proponuje… Nawet w VAS nie zbliżają się do pudła, więc co u nich niby miało by przemawiać aby zostać na innej taryfie? Te śmieszne kruczki Orzynające swoich klientów? 😀

 6. Szczęsław Kusiciel Odpowiedz

  O jaki Play chodzi? Play Fresh, Play LubięTo!, Play Online czy jakiś Play z Kosmosu?

 7. Robert Odpowiedz

  olik@ ja tam na lejek w play (RBM) nie nażekam opera mini 7.0 z ustawionym poziomem jakości grafiki na niski śmiga aż miło .

 8. Kamil Odpowiedz

  U mnie na sredniej jakosc smiga, dopiero na wysokiej jakosci troche muli siec web. Szkoda, ze w wersji Opera Mini na Androida nie ma paska, ktory wyswietla postep w kB-tach np: 56 kB. Tak to nie wiemy ile dana strona wazy i czy bedziemy dlugo czetac na zaladowanie witryny 😐

 9. marcz123456 Odpowiedz

  Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci: jak możecie pisać takie bzdury? Przecież z Carrefoura do play jest drożej, nie powinno go tam być, tak samo jak biedronki.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt