Już jest nieźle, a będzie coraz lepiej
|
|
|
- poniedziałek, Kwiecień 2, 2012, 3:33
- News
- Dodaj komentarz
Wiele osób po lekturze cennika telefonów komórkowych w ofercie Play Formuła 4.0 nie kryje swojego oburzenia, które związane jest z wyższą (niż wcześniej) ceną smartfonów. Oczywiście jest to normalna strategia, ponieważ operator musi sobie jakoś odbić koszt bardzo atrakcyjnej usługi nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci.
Jeszcze parę miesięcy temu dokładnie ta sama funkcjonalność kosztowała nas przeszło 200 PLN drożej. To samo jest w przypadku rozwiązania T-Mobile Frii, gdzie mamy tylko kartę SIM, bez super nowoczesnego aparatu. W ostatnim czasie rynek naprawdę jest mocno atrakcyjny, a będzie jeszcze lepiej. Prawdziwa mobilna wolność już dawno stała się faktem.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
W Red Bull Mobile i Play po doładowaniu konta sumą 50 PLN mamy darmowy dostęp do internetu przez prawie pół roku. Nie musimy nawet kupować dedykowanych pakietów internetowych. Na lejku 32 kb/s, który występuje po wykorzystaniu paczki danych i tak da się swobodnie przeglądać sieć web za pomocą Opery Mini, o mobilnym Facebooku, GG, Google Maps już nawet nie wspominając. W przeszłości spadł również koszt pakietu z tym samym lejkiem w Plusie do poziomu 7 PLN za 100 MB, który ważny jest miesiąc czasu. Naprawdę nie są to aż tak znowu ogromne kwoty.
Takich pozytywnych przykładów można tutaj mnożyć w nieskończoność. Chcieliśmy pokazać, że poniżej pewnego poziomu nie da się zejść. Wielkie sieci komórkowe nie będą nam jeszcze dopłacać za to, że korzystamy z ich usług. Już teraz wiele osób jest zaskoczona, że tak wiele rzeczy można mieć za niezbyt wygórowane sumy. Idealnym przykładem były niesłychanie niskie ceny wiadomości tekstowej w GaduAIR. W promocji koszt jednego SMSa do wszystkich wynosił zaledwie 0,02 PLN (2 grosze). Później niestety operator zakończył swoją działalność, ale to dobitnie potwierdzało fakt, że nawet tak niski poziom był dla tego dawnego gracza MVNO opłacalny.
(fot. Sony)
–
REKLAMA PLAY FORMUŁA 4.0
–
REKLAMA T-MOBILE FRII
–
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
Skomentuj






