Snapdragon obsłuży już nagrywanie filmów HD

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jeżeli nasz telefon komórkowy obsługuje nagrywanie filmów wysokiej rozdzielczości w jakości HD to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że ma on pod maską szybszą wersję procesora Qualcomm Scorpion sygnowanego marką Snapdragon (przykład taktowania zegara 1 GHz, a nie już tylko 800 MHz lub 600 MHz). Dzieje się tak dlatego, ponieważ aż 80% aktualnie sprzedawanych smartfonów jest wyposażonych w chipy Qualcomma.

Wiąże się to również z występowaniem lepszego układu graficznego GPU Adreno 205, zamiast Adreno 200. Dodatkowo oznacza to dla nas płynne działanie, nawet tych najbardziej wymagających gier. Przykładowymi telefonami z takimi podzespołami są Sony Ericsson Xperia Mini Pro, Xperia Active.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W porównaniu z tanimi smartfonami do gier jest to pewnego rodzaju, kolejny etap rozwoju. W tym miejscu warto wspomnieć o jednym bardzo ważnym, wspólnym mianowniku. Wszystkie układy Snapdragon zawierają obwody do dekodowania wideo high-definition (HD) rozdzielczości 720p lub 1080p. Oznacza to, że będziemy mogli z ich udziałem kręcić niezwykle ostre oraz wyraźne materiały wideo. Więcej informacji na temat produktów marki Snapdragon znajdziemy na www.qualcomm.com/snapdragon oraz na www.en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_(system_on_chip).

(fot. Qualcomm/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt