Zagadka pochodzenia nazwy Xperia od Sony rozwiązana

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

zagadka-pochodzenia-nazwy-xperia-od-sony-rozwiazanaCzas na prawdziwy artykuł My mobile PREMIUM. Być może wyjaśni on zagadkę pochodzenia nazwy Xperia stosowanej w smartfonach japońskiej marki Sony. Zapewne ten gigant elektroniki użytkowej zaczerpnął ją od holenderskiego Philipsa. To właśnie on dostarczył dawnemu Sony Ericssonowi procesor w modelu W950 z systemem operacyjnym Symbian.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie nazwa układu CPU. Prezentuje się ona następująco: 32-bit Philips Nexperia PNX4008 208 MHz . Od razu w oko może nam wpaść środkowy człon. Być może dział marketingu Sony podpatrzył i uznał za bardzo ciekawą frazę Nexperia. Po delikatnej modyfikacji otrzymaliśmy słowo Xperia.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dało to później początek doskonale znanej serii produktowej, którą kojarzyć powinien dosłownie każdy miłośnik telekomunikacji. Tak mogło się stać w 2006 roku, czyli w momencie światowej premiery smartfona Sony Ericsson W950. Co ciekawe, jego procesor miał taktowanie zegara o wartości zaledwie 208 MHz, czyli poziomu zbliżonego do feature phonów. Klasyczne telefony komórkowe oferowały bowiem 217 MHz. Były oczywiście wyjątki z CPU 468 MHz u Samsunga czy 1 GHz jak chociażby produkty Nokii. Jednak masowe podzespoły słuchawek zaimplementowane miały wyłącznie jednostki rzędu około 200-250 MHz. Do dzisiaj ten trend nawet pozostał.

(fot. Sony Ericsson/GSMArena/My mobile studio)

Jest to przykład artykułu My mobile PREMIUM. W przypadku wykorzystania tej informacji przez inne serwisy prosimy o podanie źródła w formie linku.

MATERIAŁ PROMOCYJNY SONY ERICSSON W950

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Zagadka pochodzenia nazwy Xperia od Sony rozwiązana”

 1. v4n Odpowiedz

  Tytuł :

  ”Zagadka pochodzenia nazwy Xperia od Sony rozwiązana”

  a później w tekscie:

  ” Zapewne ten gigant elektroniki użytkowej zaczerpnął ją od holenderskiego Philipsa… Być może dział marketingu Sony podpatrzył i uznał za bardzo ciekawą frazę Nexperia. Po delikatnej modyfikacji otrzymaliśmy słowo Xperia.”

  To w końcu tak było czy to tylko domysły? Bo tytuł jedno a opis drugie ;P

 2. Kamil Odpowiedz

  Chodzi o rozwiązanie zagadki przez My mobile, a prawdę zna tak naprawdę tylko Sony. Stąd określenie zapewne czy być może 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt