MOBILNY telegrosik

PREMIERA: Telefon jako kino domowe znakomicie się sprawdza [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Rewelacyjne doświadczenie. Człowiek pierwszy raz w historii w 2025 roku oglądał film na ekranie smartfonu (w standardzie Full HD+ i formacie 21:9 dumnie nazywanym jako CinemaWide) podłączonego do wieży Hi-Fi o mocy 200W (RMS). Wrażenia są kapitalne. Na dobrą sprawę inteligentny telefon komórkowy pracował jako kino domowe z dynamicznym dźwiękiem rodem z multipleksu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Szkoda, że dopiero teraz został ten potencjał odkryty. Jednak lepiej późno niż wcale jak to mawia klasyk. Owszem, w 2017 roku Sony Xperia XA oglądała pełnometrażowy film Taksówkarz. Jednak tam głośniki były wbudowane od samej słuchawki, a nie zasadzie wzmacniacza. Nawet odbiornik Bluetooth pozytywnie zaskoczył, ponieważ wytrzymał 40 minut muzyki (10 utworów), a następnie obraz Mufasa Król Lew (trwający realnie 1 godzinę i 47 minut). Akurat w ostatniej scenie nastąpił komunikat low battery przy 20% baterii.

Doszło przy okazji do swoistego rodzaju paradoksu. Lepiej się oglądało film kinowy na relatywnie małym wyświetlaczu modelu Sony Xperia 10, ale z dobrym dźwiękiem wieży Hi-Fi względem telewizora na własnych głośnikach (mimo dużego 42 calowego ekranu). Audio jest zatem ważniejsze niż obraz. My mobile poleca każdemu zrobić taki prosty test porównawczy. Naprawdę pozytywnie zadziwi (najlepiej nocną porą w ciemnym pokoju bez włączonych świateł) taki seans na smartfonie z dobrym nagłośnieniem.

(fot. Sony/My mobile)

SMARTFON I WIEŻA HI-FI TO IDEALNE POŁĄCZENIE

MATERIAŁ PROMOCYJNY FILMU MUFASA KRÓL LEW (DISNEY+)

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 13512 informacji na tej witrynie.



7 komentarzy do “PREMIERA: Telefon jako kino domowe znakomicie się sprawdza [My mobile TV]”

    • Kamil

      Gameboy chyba nie mial ekranu 6 cali w kapitalnej jakosci Full HD+ ostrym jak brzytwa bez zadnych notchy czy oczek w formacie kinowym CinemaWide. Byl nawet na ten temat art w My mobile, poszukaj 😉

    • Kamil

      Jestem juz po seansie, PETARDA! Dzwiek jest jednak wazniejszy niz obraz, super wrazenia z kina domowego Sony Xperia + Panasonic Hi-Fi moc 200W RMS via Bluetooth. Jeszcze 37% baterii mo zostalo po music 40min + film 1h 47min

    • Kamil

      Nie za glosno przy wskazniku -16 dB na taki content jaki preferujesz?

    • ToszTo

      dźwięk w TV to od ponad 2 dekad to papier.
      Coś się w tej materi jednak ślimaczo się zmienia?
      Nawet do Komputra ludzie dokupywali głośniki dla zasady a od wielu lat jedziemy na pierdziawkach.
      Esperanza wróć! 😀

Skomentuj

  My mobile © 2008-2025. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt