PREMIERA: Roczny koszt ładowania smartfonu to zaledwie 2 PLN

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Ceny prądu mocno poszybowały w górę. Dochodzi nawet do takich paradoksów, że nie opłaca się kupować samochodów elektrycznych. To jeszcze nic. W wybranych urzędach, pracownicy mają zakaz ładowania telefonów komórkowych. Oczywiście chodzi o nic innego jak oszczędzanie na rachunkach energii. Tymczasem roczne ładowanie smartfonu jest bardzo tanie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jest to bowiem koszt, uwaga całych 2 złotych polskich (2 PLN). Taka niezwykle ciekawa informacja pojawiła się w jednym z ostatnich numerów tygodnika Newsweek Polska w dodatku ekologicznym. Dla porównania roczny koszt oglądania telewizora to 100 PLN. Też nie jest zbyt wysoki. Najbardziej prądożerny jest sprzęt AGD typu piekarnik czy płyta indukcyjna. Generalnie chodzi o obróbkę termiczną pożywienia niczym ognisko w jaskini.

Morał tej historii jest prosty. Dla tych paru złotych oszczędności chyba nie warto zabraniać współpracownikom awaryjnego podładowania telefonu. Wybrane modele smartfonów z baterią 5000 mAh wytrzymują spokojnie nawet cztery dni pracy (na łączności 4G LTE). Wybrane restauracje typu McDonald’s od lat ponadto oferują możliwość skorzystania z ładowarki poprzez udostępnianie gniazdka obok stolików. To się dopiero nazywa postawa mocno prokonsumencka. Oby więcej było takich pozytywnych przykładów.

(fot. Sony/My mobile)

ZNIKOME SĄ ROCZNE KOSZTY ŁADOWANIA TELEFONU

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12507 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt