Apple umożliwi instalację aplikacji z nowych sklepów poza App Store

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wielka rewolucja nadchodzi w iOS 17. Aż chciałoby się pochwalić w tym miejscu Komisje Europejską za walkę z monopolem wśród technologicznych gigantów. Otóż już w 2023 roku firma Apple planuje uwolnić sklep z aplikacjami App Store. Oznacza to nic innego jak fakt instalowania chociażby gier z innych, alternatywnych repozytoriów. Tak się walczy z dominującą pozycją marki z Cupertino.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Swego czasu koncern Google mocno musiał dostosować swój model działania na rynku medialnym. Wszak zarabia on miliardy dolarów na treściach, których nie produkuje. To dlatego podpisał umowy licencyjne z wybranymi mediami internetowymi nawet na polskim rynku, aczkolwiek klucz wyboru był dziwny. Oprócz znanych marek możemy w grupie szczęśliwców spotkać mało popularne serwisy regionalne lub lokalne jak kto woli.

Cóż, pozostaje nam zatem czekać na szybką premierę iOS 17 wraz z połową września nowego roku. Oficjalna strona produktu App Store znajduje się zaś na www.apple.com/pl/app-store. W sumie to nie jest powiedziane, że te alternatywne sklepy odniosą sukces. Na otwartym Androidzie mało kto bawi się bowiem w instalowanie konkurentów Google Play. Ciekawe jak Apple poradzi sobie z instalacją aplikacji z internetu na wzór plików APK.

(fot. GSMArena/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12507 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt