Podwyżki cen jednostkowych w Plus na kartę mało dziś znaczą w dobie No Limitów
|
|
- piÄ…tek, Listopad 27, 2020, 3:42
- News
- 8 komentarzy
W sieci web wrze. Sieć komórkowa Plus na kartę mocno podwyższyła jednostkowe ceny usług telekomunikacyjnych. Musimy jednak pamiętać, że dla sporej ilości konsumentów nie mają one najmniejszego znaczenia. Wszak używają oni rozwiązań typu No Limit. W praktyce więc ich te podwyżki nie dotyczą wcale. Występuje ten problem jedynie dla mniej aktywnych klientów.
Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
  |
|
Oni faktycznie zapłacą więcej na wzór niedawnych podwyżek cen w Play. Zatem do dzieła. Sprawdźmy te nieszczęsne wzrosty cen w Plusie na kartę. Na początek warto nadmienić minutę rozmowy. Koszt połączenia potrafi bowiem wrosnąć z poziomu 0,19 PLN do nawet 0,29 PLN lub 0,29 PLN do 0,35 PLN. Wszystko jest zależne rzecz jasna od posiadanej taryfy. W przypadku wiadomości SMS jest to często poziom 0,29 PLN z 0,19 PLN.
W kwestiach multimedialnych MMS zapłacimy już 0,40 PLN po podwyżce z 0,19 PLN lub 0,29 PLN. Natomiast 1 MB danych internetowych to wydatek 0,20 PLN czy nawet 0,29 PLN po wzrostach z 0,19 PLN. Widać więc jak na dłoni dokąd zmierza szalejąca inflacja. Plus na deser wprowadził dodatkową opłatę za brak aktywności 3 PLN niczym system płatności PayPal (50 PLN) czy bankowy podmiot mBank (7 PLN miesięcznie).
(fot. Plus/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
8 komentarzy do “Podwyżki cen jednostkowych w Plus na kartÄ™ maÅ‚o dziÅ› znaczÄ… w dobie No Limitów”
Skomentuj
Jeszcze jeszcze wiÄ™cej negatywnych nowych aspektów u Plusa (np. kwestia bonusów za doÅ‚adowanie), ale ciesze siÄ™, że narracja opiera siÄ™ na zasadzie „podwyższyli ceny jednostkowe, ale przecież i tak dużo to nie zmieni dla wiÄ™kszoÅ›ci użytkowników”, a nie „ojej ogromne podwyżki w Plusie, każdy kto ma kartÄ™ w Plusie musi siÄ™ bać”. Dziwi mnie tylko tak maÅ‚a przewaga ofert no limit w sondzie my-mobile – 61 proc. to w erze no-limitów za 20 zÅ‚ dość sÅ‚aby wynik. No chyba, że np. część ludzi zaznaczyÅ‚a „nie” jako niewystÄ™pujÄ…ca w ankiecie opcja „nie korzystam z No Limit na kartÄ™ (bo mam abonament, to nie korzystam)”.
Tzw. clickbait tabloizujacych sie portali tech. Sonda wyswietla sie tylko w wersji desktop, w My mobile v4.0 zbudowanej na miarę przez software house zaprzyjaźniony tego bugu nie bedzie ?
„Podwyżki cen jednostkowych w Plus na kartÄ™ maÅ‚o dziÅ› znaczÄ… w dobie No Limitów” ale nie szkodzi Kamilowi w kontenerze Å›mietnikowym robić punktacje za ceny jednostkowe i faÅ‚szować przzez to obraz rynku komórkowego.
A to już kiedyś poruszyłem w jednym komentarzu i niestety trochę zbycie tematu było :/ Że niby też jest my-mobile ranking na no-limity i nawet link dał Kamil, ale materiał jakoś z rok temu wyszedł i był bardzo przekrojowy. Przez ten czas dużo się zmieniło, wielka szkoda, że nie ma na bieżąco porównania ofert w tym temacie.
Ranking to co innego, bo jest dla wszystkich gdzie są ludzie mało dzwoniący i w ich przypadku NL jest zbędny ?
Ludzie dzwonia duzo. Statystyka wynkia z leżaków. Sa osoby mało dzwoniace ale to nieznaczacy promil. Nie powiem ci skad to wiem. np.a2mobile 199 minut = pełny no limit . u innych jest jeszcze lepiej np. tmobile go około 60 minut =20zł a to juz pełny no limit z internetem i mmsami, wiec nawet ktos kto nie uzywa smartona ma szanse na swobodna komunikacje np. babcia mieszkająca nie z rodziną , babcia z kolezankami swoimi . To około 2 minuty dziennie lub inna konfiguracja.
Dla mało dzwoniących a2mobile i virgin, biedronka , lajt. I tak wyglada ranking dla malo dzwoniących. Normalnie juz pownno se brać tylko no limity pod uwage bo sa tanie.
Najbardziej zaskoczyła mnie opłata za aktywność która może skomplikować życie starszym osobą. 30 dni to strasznie mało zwłaszcza że są takie osoby które tylko odbierają połączenia ponieważ mają problem z wybraniem numerów. Aktywność powinna być liczona również za odbieranie połączeń.