PREMIERA: Mit jakości i słynny perfekcjonizm Apple znowu upadł

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Coraz więcej blogerów i YouTuberów technologicznych narzeka na spadającą, mityczną wręcz jakość niegdyś produktów firmy Apple. Wystarczy nadmienić Przemysława Pająka, szefa portalu Spider’s Web czy Nieantyfana. My mobile, najbardziej innowacyjne medium technologiczne w Polsce za chwilę pokaże jeden wyraźny przykład bugu natury graficznej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Bez wątpienia kiedyś nie przeszedłby on już na etapie testowania. Teraz jest inaczej. W menu ustawień wyboru nowej tapety widać bowiem niezwykle brzydki błąd polegający na wyświetlaniu białego paska w zewnętrznym konturze o szerokości zbliżonej do piksela. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie powyżej artykułu. Ten biały pasek widoczny jest w iOS 15. Niesłychanie mocno irytuje on wszelkich estetów obcujących z iPhone SE (2016).

Efekt jest taki jakby mało ogarnięty grafik na sztywno zmniejszył skalę pliku PNG bez patrzenia czy zrobi się kontur w formie białej obwódki. Przy niższej rozdzielczości takie rzeczy się niestety dzieją. Wie to każdy, kto kiedykolwiek przygotowywał grafiki chociażby pod menu witryn internetowych. Trzeba uważać jakby to powiedział klasyk. Skalowanie elementów wizualnych raz działa dobrze, innym razem ku zaskoczeniu źle.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt