PREMIERA: Opiniotwórcze medium może być warte 740.000 PLN [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W jednym z odcinków serialu Na Wspólnej mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawy motyw. Otóż prawa autorskie do ekranizacji książki redaktora naczelnego zostały wycenione na aż 500.000 PLN, czyli pół miliona złotych. To pokazuje jak dużą wartość mają wysokiej jakości treści. Zapewne w realnym świecie podobne są wyceny tzw. artystycznych pisanych dzieł literackich.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W tym miejscu spróbujmy się zastanowić ile jest warte opiniotwórcze medium z sukcesami w tzw. Google PR. Prawdziwą wycenę strony internetowej już znamy (generatory dostępne online to czysta losowo generowana fikcja). Zakładamy, że dany twórca przechodzi z umowy cywilno-prawnej (dajmy na to umowy o dzieło kwocie umownej 3.000 PLN na rękę) na profesjonalną fakturę (w skrócie FV o nominale 4.500 PLN z uwagi na liczne obciążenia daninami). Roczny wynik na tych ostatnich sumarycznie wynosi więc 54.000 PLN. Przy średnim przeliczniku (10x EBITDA) zatem wartość opiniotwórczego medium odpowiada dokładnie 540.000 PLN.

Natomiast przeliczniki Orlen przy przejęciu Polska Press Grupa (6x skutkują wyceną 324.000 PLN) i Cyfrowy Polsat przy Interii (15x daje wycenę 810.000 PLN). Nie wolno też zapominać o doliczeniu inflacji, czyli następnych 100.000 PLN. Wszak właśnie o tyle w przybliżeniu podrożały mieszkania (nieruchomości). Dołóżmy do tego szacunkową wycenę praw autorskich za chyba najbardziej innowacyjne na rynku zestawienie najlepszych sieci na kartę My mobile RANKING (100.000 PLN). Łącznie otrzymujemy wartość 740.000 PLN, czyli blisko miliona złotych niczym w utworze Taco Hemingway 6 zer (notabene z albumu o tytule Umowa o dzieło nadmienionej w artykule).

(fot. My mobile)

TACO HEMINGWAY – 6 ZER

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Opiniotwórcze medium może być warte 740.000 PLN [My mobile TV]”

  1. Kamil Odpowiedz

    Niezwykle ciekawa historia. Wedlug grupy Polsat Box (dawniej Cyfrowy Polsat) opiniotworcze medium moze byc warte nawet milion złotych (po doliczeniu kosztow inflacji oraz praw autorskich 2x 100.000 PLN)!

    Dokladniej mowiac wychodzi nam kwota 1.010.000 PLN, liczba 0/1 jak w branzy IT/nowe technologie. Natomiast w przypadku Orlenu wychodzi suma 524.000 PLN. Rozbieznosci sa zatem calkiem spore i zaleza od korporacji 👌 #premium_content

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt