PREMIERA: Wycena strony internetowej tak prawidłowo wygląda

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Znakomity artykuł możemy przeczytać w najnowszym wydaniu mocno jakościowego tygodnika Newsweek Polska dotyczący nacjonalizacji mediów regionalnych, który oczywiście szkodzi demokracji oraz wolności prasy. My mobile szczególnie mocno poleca fragment dotyczący prawdziwej wyceny stron czy portali internetowych na tle całkowicie zakłamanych automatów w sieci web.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W największym skrócie chodzi o zastosowanie przelicznika 6x zyski (EBITDA) Polska Press Grupa (niemiecki właściciel) w przypadku wykupienia przez państwowe Orlen Media. Eksperci branży przy okazji publikacji mówili, że jest ona zbyt mała na tle niedawnego przejęcia portalu Interia przez Cyfrowy Polsat. Tam przelicznik wynosił już 15x zysków (najprawdopodobniej rocznych) od niemieckiego wydawcy Bauer Media z Hamburga. Te przeliczniki można przełożyć dalej i wychodzą bardzo ciekawe liczy. Załóżmy więc, że małe medium zarabia skromne 4.000 PLN na współpracach z markami.

W skali roku wychodzi więc zysk 48.000 PLN. W efekcie Orlen wyceniłby je (oczywiście biorąc uwagę opiniotwórczość z licznymi cytowaniami oraz komentarzami potwierdzającymi rangę czy jego prestiż) na 288.000 PLN (z przelicznikiem 6x), natomiast Cyfrowy Polsat (15x) aż 720.000 PLN. Rozbieżności więc jak widzimy są dosyć duże i zależą od widzenia potencjału jakościowego na przyszłość przez inwestora. Przy średnim przeliczniku (10x EBITDA) mamy równie duże 480.000 PLN. Tak więc blisko były szacunki My mobile w kontekście wartości potencjału marki internetowej 350.000 PLN.

(fot. Interia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Wycena strony internetowej tak prawidłowo wygląda”

    • Kamil

      Poziom liryki artystycznej jest u mnie ok, jak u raperow Taco czy Tede Jacek, nie narzekam na brak kreatywnosci 😉

  1. Kamil Odpowiedz

    My mobile jest warte 2 bitcoiny, wkrotce fajna PREMIERA na ich temat tylko na My-mobile 🙂 #orignal_content

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt