PREMIERA: Opiniotwórcze medium ma wartość Ferrari [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Marketing internetowy to niezwykle mocno interesująca dziedzina nauki. W zasadzie tylko chyba w sieci web ciężką pracą można dojść na sam szczyt (nie tylko wyszukiwarki Google) niejako od zera. Jakby to powiedział uznany polski raper Taco Hemingway w utworze Antysmogowa Maska w Moim Carry-On Baggage, jak chcesz milion do roboty, a jak nie chcesz to nie rób.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W sierpniu bieżącego roku inflacja wynosiła 10%. Spróbujmy więc zastanowić się, ile dziś dokładnie jest warte opiniotwórcze medium internetowe. Wciąż założeniem jest skromna umowa o dzieło w kwocie 3.000 PLN na rękę zamieniona na fakturę 4.500 PLN netto oraz 15x EBITDA zastosowany przy przyjęciu Interii przez Cyfrowy Polsat. Równanie matematyczne zatem wygląda następująco 4.500 PLN x12 = 54.000 PLN x15 = 810.000 PLN + 260.000 PLN (prawa autorskie przy cenie 20 PLN za tekst) + 100.000 PLN (inflacja) = 1.170.000 PLN. Można byłoby za to mieć piękne sportowe auto legendarnej marki Ferrari.

Kto wie, może radość z jazdy byłaby w nim zdecydowanie mniejsza na tle roweru powodującego całą masę endorfin (przy okazji aktywności sportowej). I teraz najciekawsze. Gdyby tylko udało się pozyskać dwóch stałych partnerów to marka medialna miałaby wartość nawet 2,16 miliona złotych. Jest o co powalczyć. Tutaj znowu można zacytować Taco Hemingway, mianowicie ciągle pytasz o milion, ja już walczę o więcej. Życie jak Ósma Mila, gdy pisałem rymy w tym ZTM. Co ciekawe, My mobile w przeszłości odmówiło sprzedaży medium z uwagi na zbyt niską wycenę.

(fot. My mobile)

MATERIAŁ PROMOCYJNY SAMOCHODU MARKI FERRARI

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “PREMIERA: Opiniotwórcze medium ma wartość Ferrari [My mobile TV]”

 1. Kamil Odpowiedz

  Inflacja wynosi 8%, tak wiec wartosc opiniotworczego medium spada do 1,15 mln PLN 🙁 #pro_marketing

  • Kamil

   Inflacja za pazdziernik ma wynosic 7%, tak wiec wartosc opiniotworczego medium spada do 1,14 mln PLN

  • Kamil

   Mistrzu, a na ile wyceniasz Antyweb, Spider’s Web czy Telepolis? Ten ostatni w sekcji komentarzy wyswietla paskudne reklamy typu scam, chyba od Roberta Gryna aka pan motywacja 😐

  • Kamil

   No i sie duzo niepomylilem, inflacja wynosi teraz 6,5% (czyli okolo wlasnie 7% w przyblizeniu)

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt