PREMIERA: Niesamowita sprawa, asystent Google świetnie rozpoznaje nawet nuconą głosem muzykę [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Czasami zdarza się sytuacja, że jakiś utwór chodzi nam po głowie. Niestety kompletnie nie pamiętamy jego wykonawcy, a szkoda. Tak właśnie było w historii, która zostanie opisana za chwilę. Umysł kojarzy jedynie refren w stylu And I Want You, And I Want You. Nic więcej. Następnie łamaną nieco angielszczyzną postanowiono przetestować asystenta Google.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W tym miejscu następuje szok. Google Assistant bez problemów rozpoznał muzykę. Takich bajeranckich funkcji nie miał zamknięty produkt TrackID dostępny chociażby w telefonach Sony Ericsson oraz później Xperia (również Sony). Morał jest prosty. Śmiało możemy nucić piosenki, nawet jeśli znamy kawałek tekstu w obcym języku. Ważna też jest z pewnością rytmika połączona z melodyjnością. Wtedy asystent Google sobie poradzi.

Wróćmy jeszcze na koniec do początku publikacji. Odszukaną muzyką była pozycja zespołu Eurythmics o tytule Love Is A Stranger mająca premierę w 1991 roku. Analogiczne możemy także wpisywać w wyszukiwarkę Google tekstowy fragment utworu jak dajmy na to Daje kopa jak dym z bonga. Efekt będzie podobny, jeśli chodzi o skuteczność przeszukiwania ogromnej bazy danych przez internetowy koncern z Mountain View.

(fot. Google/My mobile)

EURYTHMICS – LOVE IS A STRANGER

Przygotowane przez

jest autorem 12248 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Niesamowita sprawa, asystent Google świetnie rozpoznaje nawet nuconą głosem muzykę [My mobile TV]”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt