PREMIERA: Google Assistant działa teraz na zablokowanym ekranie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Dopiero co kilkanaście dni temu chwalono w My mobile genialną funkcję co widać na moim ekranie dostępną w Google Assistant, a już mamy kolejną pochwałę. Oczywiście dalej dotyczy ona asystenta głosowego giganta z Mountain View. Ponadto odnosi się do szybszego użycia usługi Google Assistent na ekranie blokady. Teraz nie musimy wykonywać gestu przesunięcia ikony mikrofonu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Ta znajduje się w lewym-dolnym rogu jak na powyższym zrzucie ekranu Sony Xperii XA. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk podświetlenia wyświetlacza. Potem wystarczy powiedzieć magiczną komendę Ok Google i po sprawie. Z marszu smartfon przejdzie ze stanu zablokowania na pulpit oczywiście z charakterystycznym okienkiem asystenta głosowego. Co ciekawe, on sam ma zadebiutować w połowie stycznia nowego 2019 roku.

Tymczasem wybrani użytkownicy bez żadnych rejestracji do testów mogą korzystać od miesięcy z Google Assistant. Taka niepozorna zmiana dużo daje, ponieważ w nadejściu ważnej wiadomości chociażby SMS wyświetlacz się aktywuje, a my wtedy bez używania rąk możemy wydać polecenie zadzwonienia do adresata korespondencji. Nowsze modele telefonów z Androidem potrafią mieć zawsze aktywny podsłuch mikrofonu (nawet przy wyłączonym ekranie) w asystencie głosowym w momencie jego podłączenia do ładowarki.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10082 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt