PREMIERA: Google Assistant niewypałem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Powiedzmy sobie to szczerze. Asystent głosowy Google Assistent to niewypał. Po początkowych zabawach z pewnością milionom użytkownikom poszedł on w odstawkę. W praktyce wcale nie jest używany do poważnych zastosowań. I tak większość Polaków woli normalnie ustawić alarm na zasadzie klikania w menu telefonu, aniżeli bawić w wydawanie komend do mikrofonu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Google Assistant ma co prawda wiele przydatnych opcji, ale używane są one okazjonalnie. Wystarczy nadmienić funkcję czytania tekstu na witrynach internetowych czy tłumaczenia rozmowy w czasie rzeczywistym. To są tak naprawdę tylko dodatki do wielu innych rozmaitych zastosowań smartfonów. Wszak inteligentne telefony komórkowe dziś zastępują nam komputery, ba w wielu domach nie ma ich wręcz wcale.

Tak więc asystent głosowy Google poniósł klęskę podobnie jak sprzed laty Windows Phone i jego Cortana. Dobrze że jest, ale zapewne nikt mocno się nie zmartwiłby nad wycofaniem prac nad jego dalszym rozwojem przez koncern internetowy z logiem wielkiego G (jak ma on często w zwyczaju robić nad nietrafionymi projektami bez dosłownie żadnych sentymentów). Cóż, może los RCS w Wiadomościach dla Androida będzie inny.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt