PREMIERA: Namiastka głośnika Google Home w kieszeni

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wcale nie musimy kupować głośnika Google Home za około 400 PLN, aby móc się cieszyć zadziwiającymi możliwościami asystenta głosowego. Wystarczy do tego celu w miarę nowy smartfon, bo z Andoridem 6.0 Marshmallow minimum. Owszem, na rynku są też inni gracze aniżeli tylko Google Assistant. Wystarczy nadmienić Siri (w iOS) czy Cortanę (w upadającym Windows 10 Mobile). Jednak tylko ten pierwszy z nich pięknie nam działa po polsku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Komunikaty wydawane w języku angielskim to wciąż może być spora bariera dla wielu osób. Od kilku miesięcy z prawdziwą przyjemnością używa się tego niepozornego rozwiązania Google Assistant. Zamiast bawić się w ręczne dajmy na to sprawdzanie pogody, zdecydowanie wygodniejszą opcją jest kliknięcie na zasadzie przeciągnięcia w symbol mikrofonu na ekranie blokady Sony Xperii XA i wydanie komendy Pogoda Toruń. W odpowiedzi miły kobiecy głos odpowie o stopniu zachmurzenia oraz wysokości temperatury. Do tego dochodzi cały szereg innych kapitalnych funkcji. To nie koniec smaczków dotyczących niezwykle ciekawego standardowego asystenta głosowego w Androidzie.

Od pewnego czasu Google Assistant oferuje funkcję rozpoznawania muzyki niczym TrackID. Trzeba tylko kliknąć symbol nutki i już następuje komunikat zwrotny z tytułem, wykonawcą czy nazwą albumu. Usługi Shazam lub SoundHound mogą czuć się w tym momencie poważnie zagrożone. Tak samo wygodnie się dzwoni. Wystarczy powiedzieć do smartfonu Zadzwoń do Imię i następuje nawiązanie połączenia głosowego z listy kontaktów. Później tylko już rozmawiamy w trybie głośnomówiącym. W efekcie śmiało można powiedzieć, że każdy użytkownik Androida 6.0 Marshmallow oraz 7.0 Nougat ma taki głośnik Google Home w kieszeni, w dodatku za darmo. Super sprawa. Więcej szczegółów o tym produkcie znajdziemy na www.madeby.google.com/home.

(fot. Google/My mobile)

KAŻDY Z NAS MA ASYSTENTA GŁOSOWEGO W SMARTFONIE

MATERIAŁ PROMOCYJNY GŁOŚNIKA GOOGLE HOME

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12090 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Namiastka głośnika Google Home w kieszeni”

  1. Kamil Odpowiedz

    Czemu w reklamie jest dwóch chłopów? Czyżby Google znowu promowało na sile środowiska tęczy (porozwieszane wszędzie są te flagi po San Francisco) i LGBT jak te wszystkie tech spółki z Doliny Krzemowej z Facebookiem na czele 😐

  2. Kamil Odpowiedz

    Fajna sprawa! Głośnik Google Home obsługuje odtwarzanie własnych utworów z darmowej biblioteki 50.000 MP3 w usłudze Google Play Music. Trzeba tylko powiedzieć play song ATB or Tede from my library 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt