PREMIERA: Technologiczny upadek Rosji, czyli ban na Netflix czy iPhona to dopiero początek katastrofy [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wszystko wskazuje na to, że aktualnie jesteśmy świadkami technologicznego upadku Rosji. Kto wie, może za chwilę będzie mu towarzyszył również potężny krach gospodarczy spowodowanymi sankcjami nałożonymi przez Zachód wskutek agresji na Ukrainę. Tym razem zmiany na własnej skórze nie odczuł bogaty (za chwilę biedny) Kreml, ale zwykły szary obywatel tego kraju.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Od teraz nie może on nawet płacić czy kupować dóbr kultury oraz sztuki. Chodzi o platformy streamingowe Netflix (filmy) i Spotify (muzyka). Ciężkie działa wytoczył koncern Apple, gdzie zablokowano sprzedaż wręcz kultowych iPhonów. Do tego dochodzi blokada płatności z wykorzystaniem systemów informatycznych Visa z MasterCard na czele. O przelewach międzynarodowych realizowanych dzięki SWIFT słyszał już chyba każdy.

Aczkolwiek dla zwykłego Kowalskiego nie jest to usługa pierwszej potrzeby, gdyż wybrane osoby na dobrą sprawę wcale nie robią przelewów bankowych do innego kraju. Nie działają również płatności mobilne z wykorzystaniem Google Pay oraz Apple Pay. Do tego dochodzi cybernetyczny, w dodatku skuteczny atak Anonymous na Rosję. My mobile nie ma żadnych wątpliwości. Pisze się nowy rozdział w historii świata. Oby nie katastrofalny.

(fot. Netflix/My mobile)

MATERIAŁ PROMOCYJNY DOKUMENTU JEEN-YUHS A KANYE TRILOGY (NETFLIX)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.10 komentarzy do “PREMIERA: Technologiczny upadek Rosji, czyli ban na Netflix czy iPhona to dopiero początek katastrofy [My mobile TV]”

 1. Adam Odpowiedz

  Może dzięki tej sytuacji choć część osób uzmysłowi sobie, że nie wolno polegać w 100% na usługach chmurowych i ogólnie wszystkich usługach, których działanie od nas nie zależy. Szczególnie karty płatnicze mam tu na myśli.

  Chmura jest wygodna, ale backup plików na lokalnym dysku musi być. Karty płatnicze są wygodne, ale trochę zapasu gotówki w domu też musi być. Spotify jest wygodne, ale warto mieć ulubione albumy lokalnie. Netflix jest wygodny, ale najbardziej wartościowe filmy też warto mieć lokalnie. Tak po prostu, nie tylko na wypadek wojny. Dzięki temu długie awarie internetu czy prądu w mieście (i stacjonarnego internetu) też nie są straszne. 😉

  • Kamil

   Bedzie trzecia wojna swiatowa czy nie? NATO poki co sie obawia Rosji oraz jej wrakow w artylerii…

 2. Adam Odpowiedz

  No i najnowsze wieści – Netflix zawiesza świadczenie usług w Rosji. Całkowicie.

  Jak magiczne różdżka – były filmy, puf, nie ma filmów. Oto moc chmury! 😉

  • Kamil

   Gruba akcja, ale Netflix mial na tak duzym rynku zaledwie milion subskrypcji. Dla porownania w Polszy duzo mniejszej az 12 milionow, choc realnie zapewne 4 miliony (!)

  • Kamil

   TikTokerzy w Rosji rowniez zostali zbanowani za promowanie Kremla. Jak to mawia znajomy, YouTuberzy za kasę zrobią wszystko

  • Adam

   Niezależnie od tego czy milion czy 10 milionów – sama sytuacja jest niebywała.

  • Kamil

   Amazon Prime Video rowniez zbanowal Rosje via: Filmweb

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt