Technologie mobilne zniszczyły bankomaty

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mało osób zdaje sobie sprawę, że polski system bankowy uchodzi za jeden z najnowocześniejszych na świecie. To dlatego jak wyjedziemy do Niemiec czy USA zauważymy pewne zacofanie technologiczne w kwestii chociażby płacenia kartą. To samo można powiedzieć o jakości mobilnego internetu, który w kraju nad Wisłą uchodzi za jeden z najlepszych w Europie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Poziom Szwajcarii to jeszcze nie jest gdzie wystartowało 5G, ale i tak jest nieźle. Teraz w Polsce powoli znikają bankomaty. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty. Ogromny rozwój płatności zbliżeniowych (głównie kartą). Ponadto w naszym państwie kosmiczne 100% terminali płatniczych je obsługuje. To wręcz niesłychane. Wszyscy przecież pamiętamy ten przełom jak w Biedronce uruchomiono płatności kartą.

Z marszu stające obok kas bankomaty Euronetu stały się zbędne. Już żaden klient nie chciał się bawić w wypłacanie drobnych na zakupy. Teraz on woli robić wszystko wygodnie kartą zbliżeniowo lub telefonem (o ile wcześniej aktywował płatności Google Pay lub Apple Pay dzięki łączności NFC). Pozostaje zatem nic jak czekać na kolejny wielki technologiczny przełom, mianowicie masowy rozwój sieci 5G w 2020 roku.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Technologie mobilne zniszczyły bankomaty”

 1. GaduAir Odpowiedz

  dzięki Biedronce w Polsce zaroiło się od Bankomatów.
  W biednych krajach tj. Polska standardem jest „bezkablowość” bo nie trzeba jak wiadomo do tego infrastruktury tak kosztownej.

 2. Janusz Odpowiedz

  Spadła ilość bankomatów w lokalizacjach gdzie występowało ich kilka obok lub w placówkach handlowych gdzie upowszechniły się opłaty bezgotówkowe. Jednak ilość gotówki wypłacanej w bankomatach jest coraz większa. Być może to efekt programów + oraz ograniczeniom związanym z ilością i wartością bezpłatnych wypłat w bankomatach (wypłata od kwoty, ilość bezpłatnych wypłat). Ciekawe jak autor skomentuje dynamiczny przyrost ilości wpłatomatów. Póki co gotówka ma się jednak dobrze.

  • Kamil

   Fakt, trzeba jakos wyplacac do rączki te 500+, aczkolwiek ostatnio przyrost zmalal, takze nic ono niw daje w temacie babelkow 👶

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt