PREMIERA: Google Stadia działa świetnie nawet na niewspieranych smartfonach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To naprawdę zaskakująca sprawa, ale usługa streamingu gier w chmurze o nazwie Google Stadia lepiej działa na smartfonie wyposażonym w Androida 10 z łącznością 4G LTE niż domowym łączu Wi-Fi (o przepustowości 50 Mb/s) na platformie Google TV. Po dwudziestu dniach testów aplikacji Stadia niestety średnio tylko jedno na pięć uruchomień rozgrywka działa płynnie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tak to mamy niestety irytujące lagi i co sekundę delikatną pikselozę na zmianę z ostrym obrazem. Być może problemem jest router w drugim pokoju albo słabe pingi, ale zwykłego użytkownika to nie interesuje. Czasem usługa Stadia działa dobrze Chromecast 4, innym razem źle. Zapewne winne są tutaj bugi, prawdziwy zakalec programowania przez który wielu porzuciło ten zawód w diabli (z uwagi na nieustanną walkę z błędami).

Pracując z tekstem aż tylu niespodzianek nie ma. Liczy się talent oraz nieustanne szlifowanie pióra. Co ciekawe, nawet niewspierane inteligentne telefony komórkowe oficjalnie przez Google Stadia znakomicie działają, czego najlepszym przykładem jest średniak Sony Xperia 10. Zdjęcia z zabawy możemy zobaczyć na witrynie typu Fan Page na Facebooku www.facebook.com/mymobilepl/posts/4995694080474806. Trzeba tylko w ustawieniach przejść do zakładki Eksperymenty i wybrać granie na tym urządzeniu.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Google Stadia działa świetnie nawet na niewspieranych smartfonach”

 1. Kamil Odpowiedz

  Cos jest nie tak z Google TV, gdzie tnie sie czesto Google Stadia. Dla porownania na Sony Xperia 10 z tym samym Wi-Fi i salonie wszystko plywa jak natywny Xbox 😱

  • Janek

   Może kwestia chwilowego gorszego działania WiFi w praktyce (albo ewentualnie rzeczy pracujących w tle i nieco podgryzających wydajność, ale chyba nie). Test łącza narzędziem Google Stadia najlepiej zrobić na Chromecaście.
   Jeśli wina WiFi, wtedy najlepiej adapter zasilania kupić oficjalny lub odpowiednik z dołożoną kartą sieciową i portem LAN w bryle zasilacza (są też np na AliExpr takie, niestety cena mocno podskoczyla i teraz około 150 zł ). Uniwersalne rozdzielacze USB (też te z modułem LAN) i gniazdem USB-C do zasilania (do podpięcia własnego zasilacza) nie raz nie chcą działać z Chromecastem nawet jak się wepnie w nie zasilacz oryginalny. Na pingi taki adapter pozytywnie zadziała, a na przepustowość różnie, zależy od tego jak działa po WiFi w danym przypadku Chromecast. Przy dobrym routerze będzie wręcz po kablu mniej Mb/s, bo o ile dobrze pamiętam do około 250 Mb/s czy niecałych 300 Mb/s wyciąga na WiFi, a Ethernet tylko 100 Mb/s (USB Chromecasta jest w standardzie 2.0).

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt