PREMIERA: Top picks for you, najważniejsza funkcja (Canvas) Google TV niedostępna w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Po zaledwie trzech dniach intensywnych testów platformy Google TV w urządzeniu Chromecast 4 człowiek może się dowiedzieć wielu naprawdę istotnych kwestii. Wystarczy nadmienić obsługę jednym pilotem dajmy na to głośności dzięki technologii Anynet+ stosowanej w telewizorach Samsung. W praktyce jest to niesłychanie wygodna sprawa.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Niestety, ale są również i rozczarowania. Wystarczy nadmienić niedostępność kapitalnej, bo mocno multimedialnej funkcji w Polsce o nazwie Top picks for you, czyli rekomendacji dla użytkownika (element deweloperski Canvas). W efekcie cały górny panel ekranu domowego w Google TV jest całkowicie niedostępny. My mobile specjalnie dla tego celu przygotowało grafikę. Użytkownik w kraju nad Wisłą widzi dopiero część pod linią.

Jest to dosyć znaczne okrojenie z funkcjonalności sprzętu. Potwierdził to oficjalnie na czacie pracownik Google. Opcja jest dostępna wyłącznie dla bogatszych krajów Zachodnich typu Niemcy czy Kanada. Polski tam nie ma. Jakość obrazu (chociażby w Canal+ Online) zaś mamy fenomenalną, zupełnie tak jak w dekoderze kablówki cyfrowej telewizji. Co ciekawe, aplikacja HBO GO w Google TV znowu zaczyna wyświetlać logo. Dokładniejsze informacje znajdziemy na dedykowanej podstronie www.tv.google/#for-you.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12521 informacji na tej witrynie.7 komentarzy do “PREMIERA: Top picks for you, najważniejsza funkcja (Canvas) Google TV niedostępna w Polsce”

 1. Adam Odpowiedz

  „Wystarczy nadmienić obsługę jednym pilotem dajmy na to głośności dzięki technologii Anynet+ stosowanej w telewizorach Samsung.”

  I nie tylko Samsung. Potrafi to telewizor dowolnego producenta. Otóż Anynet+ to marketingowa nazwa standardu HDMI-CEC. Standardu, który jest obecny w praktycznie każdym sprzęcie AV od kilkunastu lat. 😉

  • Adam

   Teraz sprawdziłem – to jest absolutnie zaskakujące, że Apple TV do trzeciej generacji włącznie nie obsługuje HDMI-CEC. On miał przecież premierę w 2012 roku! A potem pewnie kilka lat aktualizacji z możliwością dodania tej funkcji.

   A mój odtwarzacz z 2008 HDMI-CEC pięknie obsługuje, nawet dodając dodatkowe menu do menu telewizora z opcjami.

   Kolejny raz widać, że Apple użytkowników ma w nosie. Tej firmie zależy tylko na zamknięciu użytkowników w ich własnym ekosystemie, uzależnieniu ich i wyciąganiu pieniędzy. Dodatkowo pewne funkcji i formaty, które stały się absolutnym standardem wprowadzają z dużym opóźnieniem lub wcale!

   Kiedy Apple wprowadziło systemową obsługę bezstratnego kodeka dźwięku FLAC? W 2018 roku. Androidy obsługiwały go już 7 lat wcześniej. Siedem lat wcześniej !!!

  • Kamil

   Elo mordeczko, nie da sie. Probuj oszukac system VPN i dajmy na to lokalizacja USA, moze zaskoczy

 2. Kamil Odpowiedz

  Appka Google TV zastepuje w Polsce Google Movies (via Facebook My mobile), moze wiec funkcja sie pojawi lada moment w kraju nad Wisla

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt