PREMIERA: Google kończy z mobilną wersją strony swoich usług

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Koncern Google definitywnie kończy z utrzymywaniem mobilnych wersji stron swoich usług internetowych. Idealnym przykładem jest natychmiastowe zamkniecie dosłownie z dnia na dzień witryny systemu reklamowego Google Ads. Gigant z Moutain View całkowicie przeszedł na technologię RWD, czyli serwisów automatycznie dopasowujących się do szerokości ekranu urządzenia.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gdy spróbujemy odwiedzić stare linki to zobaczymy błąd 404 widoczny na powyższej grafice. Szkoda, że Google nie pomyślało o jakimś automatycznym przekierowaniu w tym miejscu. Wszak jest to tylko jedna linijka kodu. Wielkiej roboty więc nie byłoby przy tym drobnym, aczkolwiek jakże subtelnym usprawnieniu. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż przeglądarka Google Chrome zaczyna stawiać na witryny w wersji komputerowej.

Może właśnie stąd taka jego decyzja. Dosłownie kilka dni temu Google zrezygnowało z paginacji w formie następnych stron w mobilnej wyszukiwarce. Zamiast tego mamy wczytujące się bez końca wyniki z internetu. Ten efekt podczas tzw. scrollowania występuje akurat od dawna na naszych smartfonach w aplikacji Google służącej do przeszukiwania informacji i nie tylko (tryb działa też na przeglądarce Safari).

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11852 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt