PREMIERA: Nawet NK, czyli Nasza Klasa nie utrzymała się z reklam Google Ads

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Rynek reklamy internetowej jest bardzo ciężki. Nawet największy blog technologiczny obecnie z powodu braku zamówień typu display emituje spoty Google Ads, choć zarzekał się dumnie (niczym paw), że nigdy tego nie zrobi (rzekomo woli mieć puste przestrzenie niż wykonywać usługi marketingowe poniżej wartości rynkowej). Do tego stosuje linki afiliacyjne z programów partnerskich.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To pokazuje brutalnie, że milionowe statystyki bez dobrej jakości treści mało znaczą. Kanał na YouTube Ponki też został zamknięty mimo miliona subów. To samo stało się z NK. Popularna Nasza Klasa upadła, choć według Wikipedii w 2020 roku miała milion użytkowników i aż 38 milionów odsłon. Aż dziwne, że nie pozostawiono reklam Google Ads. Tak właśnie zrobił w miejscu pustych slotów największy polski blog technologiczny.

Według krajowego ekwiwalentu reklamowego Google Ads wynoszącego 1.400 PLN za milion odsłon na YouTube (co wielokrotnie pokazywali YouTuberzy na swoich filmach) lub stu tysięcy na domenie dałoby to w przybliżeniu wynik roczny dla NK około 532.000 PLN (minus utrzymanie minimum zapewne 100.000 PLN koszty roczne przy tak złożonym projekcie IT). Najwidoczniej dla takich małych w biznesie sum nie warto sobie zawracać głowy przez duży koncern medialny Ringier Axel Springer Polska.

(fot. Onet/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt