PREMIERA: Virgin Mobile wiceliderem lipcowego My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Znakomicie rozpoczyna się lipcowy My mobile RANKING dla sieci komórkowej Virgin Mobile. Nie tylko jej właściciel Richard Branson zakończył udanie swoją misję kosmiczną, ale i również telekom z jego logo awansował na pozycję wicelidera. Oczywiście dalej najlepszą siecią na kartę w Polsce jest T-Mobile. Virgin Mobile jednak ma swoje duże sukcesy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wyprzedziło bowiem coraz słabsze A2Mobile (w ofercie 5G niestety wirtualny operator zmniejszył lejek na tle rozwiązania z 4G z poziomu 0,5 Mb/s do jakże mocno wstydliwych 32 kb/s). W efekcie Virgin Mobile zajmuje drugie miejsce w My mobile RANKING razem z francuskim globalnym potentatem Orange. Wpływ miało na to wprowadzenie kapitalnej paczki danych 100 GB za jedyne 10 PLN.

Jeszcze kilka miesięcy temu za te same pieniądze mogliśmy liczyć co najwyżej na 10 GB. Naprawdę cieszy fakt, że w dobie 5G średnia cena za 1 GB spada z historycznego poziomu 1 PLN do jakże mocno atrakcyjnej stawki 10 groszy (0,10 PLN). Przy tak sporej paczce wielu z nas nigdy nie dobije do lejka. I bardzo dobrze aż chciałoby się powiedzieć. Zawsze korzystamy z internetu mobilnego na pełnej możliwie prędkości. Więcej szczegółów znajdziemy tradycyjnie poniżej.

(fot. Virgin Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii sporo się zmieniło. Jak już to zostało wyżej nadmienione, Virgin Mobile wprowadziło świetny pakiet internetowy 100 GB za 10 PLN. Tym samym operator wypchnął o pozycję niżej Orange i całkowicie z pudła duet w postaci Plus z Plush. Jak się później okaże, będzie to miało dla nich fatalne skutki w końcowym rozrachunku. Tylko tak należy rozumieć duże spadki wśród licznej konkurencji na dolne rejony tabeli.

1. T-Mobile (kapitalny pakiet 100 GB za darmo na 60 dni po doładowaniu minimum 30 PLN)

2. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 100 GB za 10 PLN, 0,000097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

3. Orange (kapitalny pakiet 120 GB za 15 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję lidera awansował T-Mobile i Heyah razem z TuBiedronka kosztem Orange z NJU Mobile. Transfery nam wzrosły tym razem o skromny 1 Mb/s, przez co umacnia w kwestii jakości sieci różowy telekom. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#czerwiec-2021.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 48,6 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 40,4 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile/Tijara Mobile (około 36,2 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie. Dalej wyróżniono Play 5G na kartę za podwojenie pakietów internetowych w niezłych cenach oraz rekordowym lejkiem 1 Mb/s.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie)

2. Red Bull Mobile/Heyah/Mobile Vikings/Virgin Mobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu, Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni

3. TuBiedronka/WRodzinie/Lycamobile – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne 50% rabaty na pakiety typu No Limit aż o pół roku

Ogólna klasyfikacja

W lipcowym, gorącym My mobile RANKING ponownie mieliśmy duże emocje. Pięć sieci komórkowych zanotowało awans i są to odpowiednio Virgin Mobile oraz na zasadzie rykoszetu innych graczy Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile czy Sztos. Aż dwanaście operatorów nie zmieniło swoich pozycji, mianowicie T-Mobile, Orange, Mobile Vikings, Klucz Mobile, Play, Lajt Mobile, TuBiedronka, NJU Mobile, Heyah, Izzi Mobile, Lycamobile z Tijara Mobile. Nielubiane spadki dotyczyły zaś trzech telekomów. Chodzi o A2Mobile, Plus z Plush. Oby za miesiąc było równie ciekawie lub interesująco.

My mobile RANKING (07/2021) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 12 pkt. (0, 0, 3, 3, 3, 3)
2. Orange 8 pkt. (0, 0, 1, 2, 2, 3)
Virgin Mobile 8 pkt. (0, 3, 2, 1, 0, 2)
4. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 3)
5. Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
7. Play 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 3)
Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
11. Heyah 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
13. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
16. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Plush 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lycamobile 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)
Tijara Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.20 komentarzy do “PREMIERA: Virgin Mobile wiceliderem lipcowego My mobile RANKING”

 1. A Odpowiedz

  w Virgin lepiej najpierw zużyć bonusowe 10 GB, dopiero później aktywować kodem 100 GB

  • Kamil

   Mnie bardziej martwi chyba najgorsza od lat czwarta pozycja mojej prywatnej sieci A2Mobile w My mobile RANKING 😐

  • Uga riki buga tiki

   To weź im dołóż punkty z dupy za coś, jak to zwykle masz w zwyczaju.

  • Kamil

   Uczciwosc to podstawa My mobile RANKING 🏆 #original_content

 2. Kamil Odpowiedz

  Mam nadzieje, ze siec komorkowa z oferta na karte powered by My mobile sporo namiesza w zestawieniu 🚀 #petarda

  • Uga riki buga tiki

   Ale co? Podpisałeś jakąś umowę, czy to tylko takie twoje urojenia?

  • Kamil

   Zobaczymy jak skoncza sie zaawansowane rozmowy. Kamcio chce ustrzec nieco nosa tzw. W4, czyli burżuazji coś jak Premium Mobile w MNP i pomoc przy okazji fajnej sieci 👌

 3. Szotyi Odpowiedz

  Zadziwiająca psychoza że marki mają taką samą ilość punktów a zajmują różne miejsca. Wynika z tego z Kamil wybiórczo stosuje zasadę ex aequo. Zresztą ten ranking to i tak o kant d….

  • Kamil

   O kant to są twoje komentarze, było milion razy wyjaśniane. Mniej zer wyższa pozycja z uwagi na bardziej wyrównana ofertę

  • Kamil

   Jeszcze wprowadze taki system, ze w przypadku remisu symbolicznie wyzej bedzie siec ofensywna, atakujaca, a nie defensywna, broniaca sie 🥊 #1 #innovate #tech #medium #poland

 4. Kamil Odpowiedz

  Po 17 dniach przerwy (!) zostaje wznowiona produkcja, potezny research za dni 9-23 sie mial juz miejsce w poniedzialek. Takie ciekawostki z My mobile STUDIO, zas najnowszy My mobile RANKING bedzie mial premiere w weekend 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt