Xiaomi jest już większe niż Apple

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Globalny rynek smartfonów zanotował świetny wzrost sprzedaży aż o 13% i osiągnął zawrotny wynik 313 milionów sprzedanych sztuk. Tak więc po wielu kwartałach stagnacji mamy dynamiczny rozwój inteligentnych telefonów komórkowych. To nie wszystko. Według firmy analitycznej IDC, Xiaomi pokonało w 2Q/2021 Apple oraz jest drugim największym producentem świata.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Chiński dostawca smartfonów ma zatem duże powody do świętowania. Pierwsza piątka plasuje się zaś następująco. Liderem jest oczywiście Samsung (59 milionów sprzedanych telefonów), a za nim odpowiednio Xiaomi (53 miliony), Apple (44 miliony), Oppo (33 miliony) oraz Vivo (32 miliony). Dominacja zatem azjatyckich marek jest ogromna. Stany Zjednoczone mają na dobrą sprawę tylko piątą część tortu w TOP 5.

Swoją drogą to możemy obserwować zmierzch dawnych legend telekomunikacji jak chociażby Nokia, HTC, Sony, LG czy Motorola, które nie łapią się do grona pierwszych pięciu producentów. Zostali oni zastąpieni przez zupełnie nieznane jeszcze do niedawna brandy Oppo lub Vivo. To z pewnością mocno daje do myślenia jak dynamicznie zmienia się rynek, a dokładniej mówiąc rzeczywistość technologiczna wokół nas.

(fot. Xiaomi/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Xiaomi jest już większe niż Apple”

 1. Ktoś Odpowiedz

  Chińczycy dali to samo za połowę ceny, koniec wygórowanych cen za telefony które po 6 miesiącach można ledwo użytkować a telefon psuje się chwilę po okresie gwarancji.

  • Kamil

   Lepiej to dziala niz marka premium Sony Xperia? 🤔

  • Albert

   Może niekoniecznie lepiej, ale na pewno nie gorzej za znacznie mniejszą mamonę. Tak wysoka popularność na świecie (w tym także w PL) nie wzięła się znikąd.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt