Xiaomi jest już trzecim producentem smartfonów na świecie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

xiaomi-jest-juz-trzecim-producentem-smartfonow-na-swiecie

Firma Xiaomi ma wielkie powody do świętowania. Według nieoficjalnych informacji z Dalekiego Wschodu marka ta stała się już trzecim pod względem wielkości sprzedaży producentem smartfonów (oczywiście dalej po Samsungu oraz Apple) na świecie, pokonując jednocześnie tak uznane brandy jak chociażby Huawei, Lenovo, LG czy też cenione za jakość HTC.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W 3Q/2014 Xiaomi sprzedał na globie 19 milionów sztuk swoich smartfonów. W następstwie zepchnął z ostatniego miejsca na podium Huawei, czyli bohatera 2Q/2014. W trzecim jednak kwartale ten gracz zanotował tylko 16,8 milionową sprzedaż po nieco słabszym okresie. Taka sytuacja nie powinna wcale dziwić. Wszak od dawna w Chinach Xiaomi przyrównuje się do amerykańskiego Apple w segmencie mobilnym.

Ma na to wpływ ponadprzeciętna jakość wykonania produktów. Nie przypadkowo też były pracownik Google (działu Android) wysokiego szczebla, czyli Hugo Barra przeniósł się do Chin właśnie do pracy w firmie Xiaomi. Z pewnością jego wyniki za 3Q/2014 byłyby jeszcze lepsze, gdyby urządzenia tego brandu były dostępne dajmy na to w Polsce. Oferują one mocną specyfikację w znacznie korzystniejszej cenie niż Samsung czy Apple.

(fot. Xiaomi/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Xiaomi jest już trzecim producentem smartfonów na świecie”

  1. Kamil Odpowiedz

    No i te informacje oficjalnie wlasnie potwierdza IDC w badaniu za 3Q/2014. Xiaomi jest graczem numer 3 za Samsungiem i Apple oraz przed Lenovo czy LG

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt