Genialny pomysł Samsunga na danie starym smartfonom drugiego życia IoT

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Samsung przygotował kapitalny projekt na pograniczu marketingowo-ekologicznym o nazwie GALAXY Upcycling At Home. Pozwoli on na danie drugiego życia starym smartfonom poprzez banalną aktualizację oprogramowania (wykonaną przecież kilkoma kliknięciami w menu telefonu). Stare urządzenia zatem staną się znowu pożytecznymi urządzeniami IoT.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Mogą one posłużyć za budowę inteligentnego domu dajmy na to z systemem wykrywania dźwięku (płacz dziecka) lub czujnikiem światła (oznaczający powrót do domu innych mieszkańców) z włączeniem wysłania stosowanego powiadomienia na nowszy już model smartfonu. Trzeba tylko posiadać słuchawkę Samsunga z Androidem 9.0 Pie na pokładzie jako minimum, chociażby model GALAXY S9 (GALAXY S8 niestety jest za stara).

Pomysły wykorzystania są w zasadzie ograniczone kreatywnością deweloperów. Czujników bowiem nie brakuje w flagowcach klasy high-end. Zazwyczaj mają one ich pełen komplet na tle dajmy na to zawsze ubogich pod tym względem średniaków middle-end (mid-range). Więcej dodatkowych informacji znajduje się w oficjalnym komunikacie biura prasowego Samsung na www.news.samsung.com/pl/samsung-na-dzien-ziemi-rewolucyjny-projekt-upcyklingowy-smartfonow-galaxy.

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt