PREMIERA: Czytanie to sport dla mózgu, nie oglądanie YouTube

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Platforma streamingowa YouTube bije wszelkie rekordy popularności. Zwłaszcza wśród młodych ludzi jest to nowa telewizja internetowa. Niestety nie wpływa to dobrze na stymulację mózgu. On, ku zdziwieniu wielu osób najlepiej ćwiczy podczas czytania. To wywołuje u niego swoistego rodzaju trening. Można to przyrównać do uprawiania sportu dla umysłu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Czytanie ze zrozumieniem to umiejętność, która zanika. W dodatku nasz mózg podczas śledzenia kolejnych słów wyobraża sobie w głowie czytany fragment. Wysiłek ten jest często pomijany. Wszak łatwiej włączyć film i tam obrazy mamy gotowe. Nie musimy niczego sobie sami wyobrażać. Oczywiście żaden obraz filmowy nie przekaże tak dużej liczby szczegółów jak książka. Często również jest lepsza w opinii odbiorców sztuki.

Bez wątpienia czytanie wzbogaca kulturę osobistą człowieka. Zyska on ponadto lepsze zdrowie mentalne. Wielka szkoda, że na całym świecie umiera prasa papierowa mająca swój największy urok wliczając w to zapach druku z drukarni. W dodatku tak wzrok się nie męczy na tle konsumowania treści z monitora lub ekranu telefonu. Z drugiej jednak strony pomijany jest pośrednik w formie kiosku na rzecz przeglądarki internetowej.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Czytanie to sport dla mózgu, nie oglądanie YouTube”

  1. Uga riki buga tiki Odpowiedz

    Kiedy ostatnio przeczytałeś jakąś książkę?
    Nie, nie chodzi mi o Lisłika tylko książkę.

    • Kamil

      Juz odpowiadałem na pytanie, ostatnia książka to Wrony w Ameryce Marcina Wrony o lifestyle w USA z duzym poczuciem humoru. Newsweek Polska 🇵🇱🗞 najlepsza gazete w tym kraju pochłonę od deski do deski w zaledwie 6 dni (!) Srednio co drugi numer mają genialny z pięknymi grafikami do tekstów zupełnie tak jak My-mobile.pl 🌏

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt