PREMIERA: Poszukiwacze białych plam bez zasięgu telefonii komórkowej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale są osoby szukające białych plam na mapie bez zasięgu telefonii komórkowej. Ich głównym celem jest całkowite odcięcie się od kontaktu z światem zewnętrznym. Przypomina to nieco filozofię oraz styl życia Amiszów w Stanach Zjednoczonych. Ta mocno konserwatywna społeczność nie korzysta wcale z zdobyczy współczesnej cywilizacji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dalej nie mają oni samochodów, a zaprzęgi koni. To samo można powiedzieć o braku dostępu do internetu, a nawet telewizji. Muszą im wystarczyć książki jako forma rozrywki. Tymczasem coraz więcej ludzi zmęczonych jest tym całym natłokiem powiadomień i szuka ucieczki od technologii do natury. Cyfrowy detoks, czyli joga dla umysłu, a dokładniej mówiąc jej brak staje coraz większym psychologicznym problemem społecznym.

Inteligentny telefon komórkowy miał być naszym najlepszym przyjacielem, a stał się głównym symbolem zniewolenia korporacyjnego. Dochodzi później do tak paradoksalnych sytuacji, że także w weekend odpisujemy na służbowe emaile. Przez to nie mamy na dobrą sprawę nigdy odpoczynku. We Francji wprowadzono prawo mówiące, że pocztę elektroniczną sprawdzaną w drodze do pracy dajmy na to w pociągu normalnie traktuje się jako godzinę płatną (zamienną na szybsze wyjście z biura).

(fot. Sony/My mobile)

NIEKTÓRZY MARZĄ O BRAKU ZASIĘGU W NATURZE

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.10 komentarzy do “PREMIERA: Poszukiwacze białych plam bez zasięgu telefonii komórkowej”

 1. Typ z lądu Odpowiedz

  O czym jest ten artykuł? Kolejny raz piszesz to samo innymi słowami wizjonerze copypasto.

  • Kamil

   Zmien mentalnosc z Polaka narzekacza krytyka wszystkiego na Kalifornijczyk pozytywny w tym upadlym postkomunistycznym kraju, ok? Bedzie przyjemniej wpadac na My mobile 🏆 #original_content

  • Typ z lądu

   Nie będzie przyjemnie bo tej żenady się czytać nie da, czy się jest Polakiem, Niemcem czy Chińczykiem.

  • Kamil

   Nikt nie zmusza do czytania podobnie jak ogladania HBO Max, Netflix czy Amazon Prime Video 🏆 #premium_content

  • Typ z lądu

   A kto powiedział że czytam? Ja tylko tytuły i komentarze.
   Lol kontentu aka trudne sprawy nie tykam.

  • Kamil

   Z psychologicznego punktu widzenia hejter to tak naprawde najwiekszy fan, bo wykonuje wisilek napisania opinii oraz przechodzi weryfikacje matematyczna. Byl nawet artykul na ten temat w My mobile, poszukaj

 2. marco Odpowiedz

  Pamiętam taką sytuację jak jeździłem do Ustrzyk Górnych (serce Bieszczad) i tu nagle nie widziałem osób wpatrzonych w telefony i piszących głównie sms-y co było wtedy codziennością w innych częściach kraju. Taka dziwna odmiana która zakończyła się w 2009 roku z chwilą instalacji bts-ów 3 głównych operatorów na wieży Straży Granicznej.

  • Kamil

   Ponoc w Bieszczadach sa biale plamy via Wataha HBO GO 🐺

  • Kamil97

   Idzie rozwój do przodu, byłem w połowie 2020r. i tylko UMTS900 było w Ustrzykach Górnych (Orange). Teraz już jest tam agregacja 2 pasm LTE (1800+2600), w Muczne LTE1800, a w Tarnicy powstaje maszt z agregacją 3 pasm. Co się dzieje w tych Bieszczadach? 😊
   A tak moim zdaniem to GSM/2G powinno tam wystarczyć, by np. wezwać pomoc. Reszta jest tam zbędna. Kiedyś się dzwoniło, smsowało i narzekało na to, teraz to lepsze niż FB.

  • Kamil

   Jak wylacza 3G to dopiero bedzie klops, nie kazdy telefon ma VoLTE i bedzie gruba akcja 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt