PREMIERA: Średniak to za mało, czas na flagowca
|
|
|
- sobota, Wrzesień 5, 2020, 7:01
- Praktyczne
- 10 komentarzy

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Smartfony z średniej półki nigdy nie dorównają flagowcom. W dodatku są za słabe dla profesjonalistów oczekujących od nich maksymalnej wydajności podczas jakże ważnej pracy. Idealnie to widać w wielu momentach codziennego użytkowania telefonu komórkowego. Na pierwszy ogień niech idzie kwestia wielozadaniowości.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Dzięki mniejszej ilości pamięci operacyjnej RAM smartfon ma często tendencję do ponownego wczytywania aplikacji od zera. Jest to wysoce irytująca sytuacja, ponieważ człowiek ma wrażenie posiadania jakby niepełnego czy udawanego wręcz multitaskingu. Druga kwestia dotyczy szeroko rozumianej rozrywki. W najnowsze gry nie zagramy na średniakach, ponieważ do ich uruchomienia jest wymagany topowy procesor. Tylko on zapewnia płynną zabawę na najwyższym poziomie.
Nie jest bowiem tajemnicą, że taki Fortnite potrafi rozgrzać telefon do czerwoności. Ponadto jego grafika coraz bardziej przypomina tą z konsol typu Xbox One czy komputerów PC. Trzecia sprawa dotyczy zdjęć. Najlepszą fotografię nocną, chociażby gwiazd wykonamy głównie na flagowcach. Średniacy nie podołają zadaniu nie tylko samej astrofotografii, ale i również zwykłych zdjęć po zmroku gdzieś w miejskim plenerze. Oczywiście wszystkiemu winna jest klasa zastosowanej optyki jak Carl Zeiss lub Leica.
(fot. Sony/My mobile)
–
NIESTETY ŚREDNIAKI SĄ ZA SŁABE DLA PROFESJONALISTÓW NA TLE FLAGOWCÓW

–
My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.
–
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
10 komentarzy do “PREMIERA: Średniak to za mało, czas na flagowca”
Skomentuj







Telefon dla profesjonalisty … brednie.
No niestety nie jestem zadowolony z CPU Qualcomm Snapdragon 630, widac ze muli i meczy sie na rozdzielczosci Full HD+ na Sony Xperia 10 😐
SD630 był stary już w momencie premiery tej Xperii. Taki SD665 radzi sobie zaskakująco dobrze w codziennym użytkowaniu na czystym systemie w tegorocznej Motoroli G8 Power.
To nie jest tak, zamula non stop. Po prostu czasem telefon dostaje spowolnien cos jak spadek FPS w grach
Wszyscy to pisali jak ten telefon wychodził.
Niby czlowiek wiedzial, ale jednak sie ludzil ?
Nie wiem czego się spodziewałeś po średnim procesorze x 2017 roku i pełnemu bugów android by Sony.
Słaby z ciebie wizjoner.
Ciekawe jakby mi sie uzywalo high-enda premium Sony Xperia 1 II aka rakieta? ?
Daj se spokój z Sony.
Kup za tysiakw Redmi note 8 pro. Albo 9. I będziesz pan zadowolony.
Tylko, ze wizualnie Sony Xperia jest najladniejsza zarowno na zewnatrz (design bez notch czy oczka) jak i wewnatrz (czysty wyglad Androida)