Najgorsza sprzedaż smartfonów Sony Xperia w historii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Słaby marketing, a właściwie to jego brak (wystarczy nadmienić wycofanie rozwoju całkiem niezłej aplikacji Xperia Lounge z promocjami dla klientów) powoduje coraz gorsze wyniki sprzedaży Xperii. Właśnie dowiadujemy się, że 1Q/2020 był najgorszy pod tym względem w całej historii dla Sony Mobile. Tylko tak należy rozumieć dramatyczny wynik sprzedanych zaledwie 400 tysięcy urządzeń.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dla porównania w czwartym kwartale minionego roku mieliśmy całkiem niezłe 1,3 miliona sztuk. Oczywiście mówimy tutaj o standardach japońskiego giganta elektroniki użytkowej. Niestety, ale ostatnio nieco zbyt wysoko wycenia on średniaki jak chociażby Sony Xperia 10 II. Nawet dodawany gratis duży głośnik stereo może nie zmienił sytuacji. Sony wciąż pozycjonuje się jako marka premium i należy o tym pamiętać.

Chyba nawet chce być takim Apple w świecie Androida. W tej chwili Sony ma jeszcze inny problem. Chodzi o optymalizację zielonego robota. Co z tego, że w środku mamy praktycznie czystego wizualnie Androida na wzór smartfonów Google Pixel. Podczas jego codziennego użytkowania ma się jedno wrażenie. Pracuje on nieobliczalnie i ma swoje humorki jak panna na wydaniu gdzieś na wiejskiej prowincji z konserwatywnego domu.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt