PREMIERA: 5G o 20% szybciej zużyje baterię [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jesteśmy na progu wielkiej rewolucji technologicznej. Jeszcze w tym roku powinno się zacząć stopniowe przejście z technologii 4G na 5G. Z pewnością wiele osób zastanawia się jak będą wyglądać sprawy z baterią. My mobile uspokaja, dramatu nie będzie w kwestii prądożerności akumulatora. Ogniwo zacznie zużywać na 5G o około 20% więcej energii.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Podobnie było przy okazji LTE na tle 3G. Tam również wskaźnik zwiększonego zużycia baterii oscylował wokół 20%. Producenci załatwili kwestie nieco większymi akumulatorami i po sprawie. Zapewne teraz będzie podobnie. Ogniwa zaczną mieć o te 500 mAh więcej niż dotychczas. Dajmy na to średniaki zamiast 3000 mAh postawią na 3500 mAh. Jak na potwierdzenie tych słów widać to przy Sony Xperii 10 II z 3600 mAh baterią.

Dla przypomnienia Xperia 10 miała ogniwo 2870 mAh, czyli bliżej 3000 mAh. Natomiast flagowiec Sony Xperia 1 II mocno stawia na poprawną obsługę 5G baterią 4000 mAh. Powinno więc spokojnie wystarczyć na jeden dzień aktywnej pracy. Nawet na sieci 5G-eneracji. Pozostaje zatem nic jak tylko cierpliwie czekać na wielką rewolucję, czyli transfery rzędu 1 Gb/s w naszej kieszeni zupełnie tak na domowym światłowodzie.

(fot. Sony/My mobile)

RZECZNIK ORANGE O 5G

Przygotowane przez

jest autorem 12346 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: 5G o 20% szybciej zużyje baterię [My mobile TV]”

 1. marco Odpowiedz

  Czyli 5G bardziej dla naiwnych? Telefon droższy (dobre modele z LTE+ będą tanieć) i szybsze zużycie baterii. Tak patrząc zdroworozsądkowo jaki sens jest dzisiaj pakować się w 5G jeśli można mieć telefon w dobrej sieci z LTE+ i mieć transfer na poziomie 30-200 Mb/s? Taka prędkość spokojnie wystarcza na oglądanie filmów w 4K więc jaki jest sens?
  Mimo to dobrze że znajdą się osoby skuszone 5G bo dzięki temu dobre telefony z 4G będą tańsze a sieć LTE+ nie będzie aż tak przeciążona 🙂

  • Kamil

   5G to autostrada dzięki wielopoasmowce na tle drogi krajowej, dlatego wybiorę ja względem LTE+ zbyt zapchanego mimo wszystko 🛣

   PS, rzecznik Orange ładnie wbija szpile Play i jego celebrytom sprzedającym wszystko 📍

  • Kamil

   Już współpracowalem z Sony także może się uda się zrobić fajne roczne collabo w nowym cyklu My mobile STORIES 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt