PREMIERA: Sieć 5G T-Mobile wolniejsza od LTE A2Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 2,00 na 6)
Loading...

Kilkanaście dni temu w Warszawie sieć komórkowa T-Mobile dumnie zaprezentowała możliwości sieci 5G, która w Polsce upowszechni się na dobre dopiero za pięć lat według Ministerstwa Cyfryzacji. Tymczasem są pewne rozczarowania w temacie 5G od T-Mobile. Chodzi o relatywnie bardzo wolne wysyłanie danych do internetu (tzw. upload).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W wybranych pomiarach jest on wręcz gorszy od zwykłego LTE w A2Mobile (37,20 Mb/s vs. 37,66 Mb/s). Pokazuje to interesujący przykład My mobile na witrynie Fan Page w jednym z postów. Owszem, pobieranie danych się zgadza i wynosi nawet 800 Mb/s. Nie zapominajmy jednak, że dla wielu osób równie ważne jest ich wysyłanie. Spokojnie te wartości mogłyby wynosić 400 Mb/s zamiast jakże marnych niecałych 100 Mb/s.

Jakby tego było mało, w macierzystym operatorze Plus dla A2Mobile dochodzi do swoistego rodzaju paradoksów, że w środku dnia przy największym obciążeniu wysyłanie ma prędkość wyższą (typu 30 Mb/s), aniżeli pobieranie danych (10 Mb/s). Jest to zupełnie naturalna sprawa, ponieważ większość użytkowników sieci raczej konsumuje dane (Netflix czy HBO GO), aniżeli je wysyła dalej chociażby za pomocą własnych filmów na YouTube.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.26 komentarzy do “PREMIERA: Sieć 5G T-Mobile wolniejsza od LTE A2Mobile”

 1. szotyi Odpowiedz

  Skąd wziąłeś te screeny? Test przeprowadzany w różnych warunkach i pewnie innych lokalizacjach a także technologiach .
  Na linku widać że to test sieci plus a nie a2mobile. Na screnach widać że to tmobile ma jednak wyższą prędkośc wysyłania i pobieranie . Mozna zauważyc to po wielu testach z plusa .
  Skąd wiec wniosek że tmobile ma wolniejsze nie znając warunków i obciązenia sieci w tescie?
  Na jakich urzadzeniach oba testy ? Lepiej miej odpowiedzi na pytania bo zamierzam wysłać to do tmobile z linkiem i informacją że dane nie zgadzają sie z treścią co może naruszać dobra firmy podlegające ochronie prawnej. Czekam na odpowiedź.

  • szotyi

   Ja nie zamierzam pozywać nikogo jako ja. Poza tym wyzwięk artykułu na telepolis jest inny. Poza tym na screenie pokazane jest tmobile wysyłanie 68,8 a ty pokazujesz wysyłanie a2mobile 37,66 i to w LTE a nie 5G. Na tej podstawie wyciągasz błedny wniosek . Nie zauważasz że na screenach jest sieć plus i ten wynik 37,2 jest w sieci plus a nie tmobile . Poza tym pomijasz wazny aspekt zmienności transmisji w sieci mobilnej co pokazują pozostałe wyniki ze screena dla sieci plus. Czy naprawde nie widzisz że test z sieci plus był do serwera tmobile ? To co innego niż test po sieci tmobile.

  • Typ z lądu

   Nie wierzę. Kopiujesz na żywca z telepolis, nie podajesz źródła i jeszcze walisz premierę.
   To jest dopiero megalol. A raczej mega kompromitacja.
   Z każdym kolejnym tygodniem pogrążasz się coraz bardziej.

  • Kamil

   Naucz sie czytac teksty ze zrozumieniem, masz jasno pokazana prawde. Tak, sa przypadki przewagi LTE nad 5G (upload)

  • szotyi

   Kamil a gdzie widać tą przewage bo ja widze że to tmobile przważa na podstawie tego zdjęcia. Wytłumacz nam to.

  • Kamil

   Cytuje fragment artykulu:

   „W wybranych pomiarach jest on wręcz gorszy od zwykłego LTE w A2Mobile (37,20 Mb/s vs. 37,66 Mb/s)”

  • szotyi

   Aha czyli jak ja sobie coś napisze to prawda? Czy ty już masz tak poważne dolegliwości że nie jesteś w stanie rozpoznać że screeny które zamieściłeś na fb mówią coś innego? Czy ty to widzisz?

  • Oj tak

   Kamil przecież nie korzysta z mainstreamowych portali. To jakieś nieporozumienie. On tworzy 100% super extra original kontent do swojego portalu, dlatego jest „premiera”. Oczywiście, mógł napisać super extra mega giga tera premiera, ale jak by wtedy opisał swój ranking?

 2. Wojtek Odpowiedz

  A wiesz ze upload narazie i tak idzie z lte? Narazie w testowych stacjach tylko down jest w 5G a upload i tak leci po lte

  • mantoch

   No trochę to dziwne nie przeczę, ale krzyczą że to 5g niezdrowe, wiec jeżeli tak jest to już nie ma problemu, nie trzeba korzystać.

  • Kamil

   Bolo, wieloletni czytelniku My mobile, to jest zmasowany atak aka trolling A2Mobile, tak wygląda Polska i fatalny marketing szeptany, zamiast normalnie się dogadać jak ludzie to lepiej mieć za friko działania e-PR, już usuwam te falszywki 😐

 3. Borek Odpowiedz

  bez wdawania się w zbędne dyskusje, miałem pakiet i tu i tu, zostałem w a2, mi pasuje co oferują.

  • Kamil

   Daj spokoj, to trolling A2Mobile w marnym wykonaniu na lamach My-mobile.pl. Spor juz fake komentarzy usunalem 😐 Ponoc sa takie farmy zatrudniajace ludzi, byl o tym niezly tekst w tygodniku Newsweek Polska z bardzo dobrej jakosci contentem, co drugi srednio numer laduje na moim biurku jako ciekawa lektura do kawy aka goracej czekolady

 4. wuzetnik Odpowiedz

  opcja spoko, ale sam mam a2 mobile i nie widzę tutaj sensu się rozpisywać, skoro dużo ludzi wie jak tam jest :p

 5. lilpomper Odpowiedz

  pełna zgoda co do a2, transfer internetu jest zawsze stały i nigdy mi jeszcze nie zwolnił

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt