PREMIERA: Od człowieka z Compton do miliardów dolarów Apple [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przyjemnie się patrzy na takie historie. Od człowieka z Compton (bardzo biednej dzielnicy Los Angeles) do miliardera z pięknym domem nad Oceanem w Kalifornii, co doskonale było widać w dokumencie The Defiant Ones dostępnym na platformie Netflix. Wszystko to stało się możliwe za sprawą pasji muzycznej Dre Dre (producenckiej) oraz smykałki do biznesu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Pod tym drugim określeniem należy rozumieć stworzenie firmy wspólnie z Jimmy Iovine (ależ młodo ta osoba wygląda, choć pod względem wieku jest seniorem, aczkolwiek wesoła i luźna mentalność Zachodniego Wybrzeża robi tutaj swoje) produkującej słuchawki premium o nazwie Beats, przejętej później przez Apple za kosmiczne 3 miliardy dolarów. W efekcie od milionera przeszedł do poziomu miliardera. Aby to sobie lepiej wyobrazić, warto zapisać kwotę miliarda jako tysiąc milionów, czyli 1.000.000.000 dolarów. Tyle na koncie ma niejaki pan Dr Dre.

Oczywiście wcześniej miał on na liście wyprodukowane kilka wielkich hitów z branży amerykańskiego rapu. Przy okazji pomógł też rozwinąć karierę takim talentom jak Eminem czy 50 Cent. Wystarczy nadmienić Nothin’ But A ‚G’ Thang, Keep Their Hands Ringing, Still Dre czy The Next Episode, ale to już jest pomysł na kolejną gwiazdę miesiąca w ramach cyklu My mobile LIFESTYLE. Więcej szczegółów o nim znajdziemy na www.beatsbydre.com/company/aboutus oraz wcześniej nadmienionym świetnym filmie dokumentalnym www.netflix.com/pl/title/80214552.

(fot. Beats/Netlix/My mobile)

DR DRE DZIĘKI APPLE STAŁ SIĘ MILIARDEREM

MATERIAŁ PROMOCYJNY THE DEFIANT ONES (NETFLIX)

My mobile LIFESTYLE to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze stylu życia z licznymi nawiązaniami do świata telekomunikacji.

Przygotowane przez

jest autorem 10726 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt