PREMIERA: Wiadomość SMS, prawdziwa rzadkość

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Weszliśmy na dobre w nowy 2020 rok. Z przykrością niejako przy okazji patrzy się na koniec klasycznych wiadomości tekstowych. Wszystko zdominowały komunikatory internetowe z Messengerem od Facebooka. Nawet podczas zakupów w sklepie można usłyszeć charakterystyczny dzwonek aplikacji (nie samego telefonu) od społecznościowego giganta.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wiadomość SMS odchodzi do lamusa. Takie są fakty. Nawet banki do autoryzacji przelewów przestały ich używać, choć akurat w tym konkretnym przypadku mogło chodzić o obniżenie kosztów (miliony kodów wysłane przez API z pewnością sporo kosztowało) oraz ograniczenie oszustw zhakowanych kont klientów. Chodzi o mobilną autoryzację za pośrednictwem zalogowania się do aplikacji bankowej w celu potwierdzenia przelewu.

Swoją drogą to trochę pojawia się u użytkownika nutka nostalgii czy wręcz smutku. Licznik powiadomień rzadko kiedy bowiem wskazuje jedną nową wiadomość w pozycji wiadomości. Dwa to już jest spory wyczyn. I pomyśleć, że kiedyś SMSy szturmem zdobywały rynek. Działo się to zwłaszcza na starych telefonach typu feature phone. Wtedy połączenie internetowe WAP było drogie. SMS zaś był tanią formą kontaktu tekstowego.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10733 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “PREMIERA: Wiadomość SMS, prawdziwa rzadkość”

  1. Smardzyk Odpowiedz

    Bzdury, dostaje wiele sosów, np z.banku.Wielu ma problem z transferem za granicą, albo jak ktoś wyłączy telefon,albo się mu rozładuje, wtedy dalej niezawodny jest SMS.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt