PREMIERA: Farsa 4K

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mamy 2020 rok. Tymczasem jest dramat na rynku telewizyjnym w kwestii dostępności kanałów 4K. W sumie to takich stacji występuje zaledwie kilka (część z nich w opcjach płatnych typu premium). Wystarczy nadmienić Eleven Sports 4K, Canal+ 4K, FunBox 4K czy Orange Festival 4K. W tym roku ma nareszcie oficjalnie wystartować TVP 4K, czyli publicznie dostępny nadawca.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Może jego śladem pójdą też TVN 4K lub Polsat 4K. Oczywiście można stosować inne rozwiązania jak chociażby Player czy Ipla nadającą treści w 4K. Podobnie jest z Netflix 4K w planie Ultra HD. Nawet YouTube z amatorskimi twórcami dysponuje standardem 4K. Wszak nowoczesne smartfony mają kamery z jakością 2160p, przez co zawstydzają telewizje z wielkimi budżetami na produkcję od korporacji medialnych.

Dla porównania nadchodzący wielkimi krokami, bo już w lutym bieżącego roku Samsung GALAXY S20 ma dumnie posiadać kamerę aż 8K. Tego typu telewizory są aktualnie bardzo drogie. Popularne mogą być co najwyżej w Japonii, a nie w Polsce, biednym postkomunistycznym kraju środkowej Europy. Zapewne więc minuta materiału w 8K nie będzie ważyć 400 MB, a zawrotne 800 MB, czyli prawie 1 GB. 5G zatem mile widziane w kwestii wysyłania filmów na serwery YouTube w 8K.

(fot. Samsung/Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Farsa 4K”

  1. sev3 Odpowiedz

    A daj ty ze spokój z tym 4K. A po co to komu. Tylko sieć zapycha. Full HD jest wystarczający. A obrazki z telefonowej kamerki 4k czy 8k i tak nigdy nie będą wyglądały tak dobrze jak profesjonalny materiał w niższej rozdzielczości, nawet 720p.

  2. marco Odpowiedz

    Rozwój telewizji 4K może w przyszłości przypominać rozwój telefonii 5G. Technologia lepsza ale już nie ma „takiego parcia” jak wcześniejszy skok technologiczny. Zmiana jakościowa tv s SD na HD jest wyraźnie zauważalna ale już na 4K mniej ale może w przyszłości coś ruszy. Tak samo jest z 5G jeśli ktoś ma dobrze działający internet lte+ na poziomie 100 -200 Mb/s i pink ok 15 to po co inwestować w drogi sprzęt i obciążać baterie. Tak bywa że niektóre technologie choć są dobre wcale nie muszą się szybko przyjąć albo zupełnie pozostały tylko dla grupki fanów jak kiedyś cyfrowe magnetofony DAT czy telewizory 3D.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt