PREMIERA: Smartfony pod tym względem zawstydzają telewizję [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mamy kolejny przykład na to, że inteligentne telefony komórkowe prześcignęły w dynamicznym rozwoju już nie tylko komputery, ale i również telewizję. Na palcach jednej ręki możemy bowiem policzyć liczbę kanałów nadających w standardzie 4K. Zdumiewająca jakość obrazu w takiej toruńskiej telewizji kablowej Petrus mają zaledwie dwie stacje.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Są to Eleven Sports 1 4K oraz FunBox 4K. Potwierdza to witryna operatora www.petrus.com.pl/telewizja/ultra_4k. W sieci komórkowej Orange klienci mogą jeszcze liczyć na autorską stację Festival 4K. Była podajże pierwszą nadającą w Ultra HD. Więcej szczegółów na jej temat znajdziemy na www.orange.pl/view/festiwal4k. Tymczasem dziś masa nowych smartfonów posiada kamerę nagrywającą filmy w 4K.

Owszem, takie materiały wideo później będą zajmować cztery razy większą pojemność pamięci w telefonie na tle Full HD (minuta klipu zajmuje około 400 MB zamiast 100 MB), aczkolwiek na nowoczesnych telewizorach ogląda się później takie treści zdecydowanie lepiej. Ponadto odbiorniki marki Samsung o przekątnej 65 cali zaczynają być dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach rzędu 3.000 PLN, choć kiedyś trzeba było wydać zawsze minimum 5.000 PLN. Tak ceny elektroniki spadają z zastraszającym tempie.

(fot. Sony/4K/My mobile)

SONY XPERIA 1/XPERIA 10/XPERIA 10 PLUS NA TARGACH MWC 2019

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt