PREMIERA: Francuski TGV odjeżdża rywalom

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sieć komórkowa Orange niczym super szybkie francuskie pociągi TGV odjechała rywalom w styczniowym notowaniu My mobile RANKING. Takie są wnioski po przejrzeniu punktacji najnowszego zestawienia najlepszych sieci na kartę w Polsce. Orange ponadto jako jedyny może się pochwalić dwucyfrówką, czyli znakomitym wynikiem aż jedenastu punktów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tak naprawdę pomarańczowy operator nie punktuje jedynie w dwóch pierwszych podkategoriach odpowiedzialnych za ceny jednostkowe minuty rozmowy czy wiadomości tekstowej. To może oznaczać jedno, ich zmierzch na tle rozmaitych rozwiązań typu No Limit jak w utworze zespołu 2 Unlimited. Reszta to już tylko trójki albo dwójki. Blisko osiągnięcia magicznej bariery dziesięciu punktów było również A2Mobile, ale skończyło się na dziewięciu oczkach.

Orange swój znakomity rezultat zawdzięcza awansowi w rankingu pakietów internetowych, który potrwa do lutego włącznie. Tylko tak należy rozumieć kapitalną ofertę No Limit z 15 GB za jedyne 15 PLN z przelicznikiem 1 GB w cenie 1 PLN. Francuski telekom ostatnimi czasy całkiem mocno się nam rozwinął w pozytywnym tego słowa znaczeniu, a określenia typu żarłoczna pomarańcza odeszły w kanon historii. Więcej szczegółów jak zawsze znajdziemy w poniższym zestawieniu.

(fot. Wikipedia/Orange/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii, co już zostało nadmienione wyżej został wyróżniony mocno Orange. Telekom bowiem zaoferował do końca lutego bieżącego roku kapitalną promocję z pakietem typu No Limit w świetnej cenie 15 PLN z 15 GB dodatkowo na pokładzie. W efekcie oprócz taniej paczki na surfowanie po sieci web zyskujemy niejako w bonusie mobilną wolność w kwestii rozmów oraz wysyłania wiadomości do każdego.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Pozytywnym wyjątkiem od solidarnych spadków prędkości internetu jest ku zaskoczeniu sieć komórkowa Plus. Zielony operator bowiem może się pochwalić około 0,5 Mb/s wzrostem średnich transferów. Dla porównania zarówno Orange jak i Play zwolniły nieco tempo. Zapewne wzrośnie ono pod koniec roku wraz z masowością łączności 5G nowej generacji. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Orange/NJU Mobile – około 23,19 Mb/s

2. Play/Red Bull Mobile – około 22,77 Mb/s

3. Plus/Plush – około 19,74 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku w tym miesiącu postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W styczniu na dobrą sprawę nie mieliśmy jakiś spektakularnych promocji. Wyjątkiem jest chyba tutaj tylko Orange z dwukrotnie nadmienionym już pakietem No Limit z 15 GB danych w niezwykle atrakcyjnej cenie 15 PLN. Gdy jeszcze dołożymy do tego obsługę nowoczesnych technologii VoLTE oraz LTE+ (4G+) dla popularnych karciarzy to mamy prawie mobilne Eldorado. Szkoda tylko, że w wybranych opcjach trzeba płacić za rok z góry. Ale jak to się mówi, nawet najlepsza róża ma kolce. Taka jest naturalna kolej rzeczy.

1. Orange/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile – 3 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), do tego dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, w Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi GB (Shake to Play) czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, a także bezpłatny Internet na Święta

2. Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/Plus/Plush – 2 pkt. / W Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, Plus awansem na trzecie miejsce w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, do tego dochodzą bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz te występujące po doładowaniu

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji (1.000 darmowych starterów z okazji Black Friday)

Ogólna klasyfikacja

Trwa znakomity pochód zwycięstwa Orange w My mobile. Styczniowy triumf jest jego czwartym z rzędu po znakomitej końcówce zeszłego roku. To mówi samo za siebie. Łącznie awansem mogły się tym razem pochwalić siedem sieci komórkowych. Zaliczają się do tego grona WRodznie, Plush, Plus, T-Mobile, Virgin Mobile, Mobile Vikings oraz Izzi Mobile. Bez zmian jest aż dwanaście telekomów. Oprócz liderującego Orange są to A2Mobile, Play, Red Bull Mobile, NJU Mobile, Klucz Mobile, Lajt Mobile, TuBiedronka, Lycamobile, Fakt Mobile, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Spadek miała tylko Heyah. Być może w przyszłym zestawieniu zadebiutują nowi gracze, mianowicie Tijara Mobile i Caritas Łączy jako konkurencja dla W Naszej Rodzinie. Tego dowiemy się niebawem.

My mobile RANKING (01/2020) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Orange 11 pkt. (0, 0, 2, 3, 3, 3)
2. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 0)
3. Play 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 3)
Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 3)
5. NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 1, 3, 0, 0)
6. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
7. WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
8. Plush 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
10. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Virgin Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
14. Heyah 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
15. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
16. TuBiedronka 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11342 informacji na tej witrynie.37 komentarzy do “PREMIERA: Francuski TGV odjeżdża rywalom”

 1. Kamil Odpowiedz

  No to za miesiac szykuja sie duze spadki Play, byc moze juz zadebiutuja Tijara Mobile i Caritas Laczy (o ile ich witryny internetowe oficjalnie wystartuja)

  • Typ z lądu

   Abonamenty w prepaidach. No co ty nie powiesz.

  • Kamil

   Spokojnie, zobaczymy na premierze finalne oferty

  • Kamil

   Dziwna sprawa, witryna Tijara Mobile oficjalnie wystartowala, zas cennika brak ze stawkami minuta/SMS…

 2. Kamil Odpowiedz

  Mam pomysl jak usprawnic trzecia podkategorie, mianowicie operatorzy z przelicznikiem 1 GB za 1 PLN dostaja z marszu 1 pkt. bez patrzenia na marne lejki 64/32/16 kb/s w dobie 5G 😉

  • uga riki buga tiki

   spoko, więc prawie każdy się załapie

  • Kamil

   PS, nie każdy oferuje przelicznik 1 GB za 1 PLN

   Usprawieniu elegnie tez druga podkategoria, szczegóły wkrótce. My mobile RANKING 🏆 musi być naj innowacyjnym tego typu produktem w Polsce 🙂

 3. Kamil Odpowiedz

  Tijara Mobile oficjalnie zadebiutuje w lutowym My mobile RANKING! Wlasnie dostalem emaila od ich biura prasowego, oby nie bylo kompletu sliwek, tzw. logo Audi 😉

  PS, zas z My mobile RANKING oficjalnie zegna sie FM Group Mobile, szkoda blokowac innym graczom miejsca 😐

  • Kamil

   Chyba trzeba im wyslac statuetke w stylu Oscara za zwyciestwo w calym 2019 roku My mobile RANKING 🏆

 4. Smardzyk Odpowiedz

  Nie wiem jak Ci wychodzi,że 15 GB za 15 PLN jest lepsze niż 30 GB za 20 PLN.Trzeba być szalonym żeby za usługę płacić rok z góry,strasznie naciągane te bonusy od Francuzów jak się wyraziłeś.Nie wiem czy ktoś lub coś przebija pakiet za 20 PLN Lajki w kraju,a jeszcze 2GB w UE.

 5. Von Odpowiedz

  Kamil nie fisiuj co uśmiercić chcesz FM Group skoro jest istnieje to dlaczego ma zniknąć prędzej tijara przestanie działać niż FM

 6. Von Odpowiedz

  Kamil nie fisiuj co uśmiercić chcesz FM Group skoro jest istnieje to dlaczego ma zniknąć prędzej tijara przestanie działać niż FM.co za dyskryminacja

  • Kamil

   Dyskryminacje to ma My mobile w Google NEWS, powinno być fajne wsparcie #original_content jak w appce Squid 🐙

   PS, czemu na stronie Tijara Mobile nie ma cennika za minutę czy SMS?

  • GaduAir

   Reklama w Google jest o wiele lepsza niż w PanoRama Firm gdzie człowiek płaci po 1000zł za NIC, wystarczy sprawdzić ich konto na YT jak ostatnio ruszyli z kopyta XD Dziady.

 7. von Odpowiedz

  ta tjara na wstepie jest skazana na szybki koniec starter za 50 zł w ofercie na karte ? smiech na sali ciekawe jak szybko sie zwinie

  • Kamil

   Też stawki minuta (0,29 PLN) czy SMS (0,19 PLN) są za wysokie i nie ma szans oferta, nawet dla największych fanów rapera z zerem VAS

  • adiko

   tak tak, z pewnością fani rapera patrzą na stawki za min/sms.

  • Kamil

   No Limity też absurdalnie drogie. Będzie drugi Rebtel Mobile 😐

  • adiko

   oczywiście że nie będzie, bo Rebtel miał nolimit który był za free z małym pakietem neta, Tijara nic takiego nie ma, akurat Rebtel był pod tym względem unikatowy.

  • Kamil

   Lutowy My mobile RANKING zapowiada się fantastycznie, debiut Tijara Mobile czy podwyzki Play/Red Bull Mobile, już nie mogę doczekać się produkcji 😉

  • Kamil

   Plus dodatkowo będzie kilka fajnych zmian w dwóch podkategoriach i usprawnien coś jak w Android 🔟❤️🤖

  • uga riki buga tiki

   A to ci play wbił szpile darmowymi 30 GB xd

  • Kamil

   Zapowiada się mega ciekawy następny My mobile RANKING 🏆

  • adiko

   ale gdzie tu spoiler, przecież wszyscy już wiedzą że to kiepska oferta.

  • Kamil

   Ale nie, ze az tak bardzo zla. Algorytm My mobile RANKING we wczesnej symulacji okazal sie bezlitosny dla Tijara Mobile 😐

  • Kamil

   Sam ten algorytm (prawa autorskie) jest wart 100k PLN panie kolego, wszyscy tylko kopiuja w kolko nudne newsy z USA, a w My mobile RANKING masz #original_content jak w HBO GO czy Netflix 😉

  • Typ z lądu

   Co jest warte 100k niby? Te brednie co wypisujesz?

 8. Kamil Odpowiedz

  Klucz Mobile zaprezentowal ciekawy No Limit z 100 GB w cenie 49,90 PLN. Takie ciekawe wnioski po My mobile RESEARCH 😉

 9. marco Odpowiedz

  Virgine Mobile ma jedną dużą, zaletę, pakiet za 9 zł gdzie na 30 dni dostajemy 300 minut do wszystkich 300 sms i 1 Gb. Owszem dla większości osób czytających „My mobile” to zdecydowanie niewiele ale zauważyłem że jest spora ilość osób dla których właśnie taki pakiet w zupełności wystarczy. Są to osoby starsze mało rozmawiające przez telefon i młodsze dzieci które potrzebują telefonu do szkoły na wszelki wypadek, tak na krótki kontakt. Szkoda że żaden duży operator nie oferuje takich pakietów tylko no limit za co najmniej 20-30 zł.

 10. Kamil Odpowiedz

  My mobile RANKING edycja 02/2020 juz zakodowany! Alez to beda emocje i przetasowania, cala Polska czeka na #original_content tylko w My mobile+ aka HBO GO czy Netflix 😉

  • Kamil

   PS, teraz tylko zostal najgorszy etap w studio, czyli My mobile RESEARCH 22.40-0.40 i w godzinach 1.00-3.40 dzialamy ciezko w WordPress nad produkcja tresci, znowu mocno innowacyjnie 6x PREMIERA i 1x NEWS

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt