PREMIERA: Apple TV staje się oficjalnie konsolą

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jedną z ważnych nowości (choć zupełnie niedocenianą) iOS 13 była obsługa certyfikowanych, oryginalnych padów Xbox One czy PlayStation 4. Co ciekawe, wspiera je również przystawka multimedialna Apple TV 4th (po rebrandingu HD oraz nowszego modelu 4K). Oznacza to nic innego jak fakt zrobienia z nich konsoli do gier. Nikt przecież nie chce kupować jakiegoś dziwnego dedykowanego kontrolera.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przez to platforma Apple TV dogoniła pod względem funkcjonalności Android TV. Do pełni szczęścia brakuje jedynie aplikacji polskich nadawców typu Polsat (Ipla), TVN (Player) czy TVP (VOD). Na szczęście część z nich można obejść na zasadzie klonowania obrazu z iPhona, gdzie telefon na dobrą sprawę pełni rolę dekodera non stop podłączonego do prądu kablem ładowarki niczym stacjonarny set-up-box. Co ważne, coraz większa ilość gier wspiera natywnie sterowanie za pomocą pada Bluetooth, co My mobile wspominało.

Wystarczy nadmienić standardową obsługę dla tytułu Rayman Adventures, GTA Chinatown Wars, a nawet kultowy Fortnite. Oczywiście w wielu przypadkach możliwe stanie się granie bezpośrednio z poziomu Apple TV (głównie prostsze gry). W razie czego można skorzystać z opcji AirPlay na iPhonie (z wyżej nadmienionym iOS 13) i bawić się dalej na dużym ekranie telewizora wygodnym kontrolerem, gdzie nie występują utrudniające rozgrywkę opóźnienia. Dlatego można powiedzieć, iż Apple TV staje się oficjalnie konsolą do gier.

(fot. Apple/My mobile)

DZIĘKI OBSŁUDZE PADÓW XBOX I PLAYSTATION 4 APPLE TV DOGANIA ANDROID TV

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt