PREMIERA: Pada od konsoli śmiało można używać jako kontrolera Bluetooth do gier dla smartfonu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To dopiero jest ciekawostka dużego kalibru. Otóż okazuje się, że bez żadnych problemów możemy podłączyć pada od konsoli do smartfonu, a następnie w wygodny sposób sterować grami. Kto grał chociażby w GTA Chinatown Wars ten doskonale wie jak niewygodna jest to sprawa na dotykowym ekranie (tzw. touchpadzie). Na szczęście można błyskawicznie ten kłopot rozwiązać.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Kontroler od konsoli Xbox One oraz komputerów z systemem operacyjnym Windows bez problemu paruje się przez Bluetooth z Androidem. Przypomina to łączenie dwóch telefonów w celu wysłania zdjęć. Kilka kliknięć i po sprawie. Po chwili możemy poruszać się po menu gałką analogową. W dodatku jedne przyciski odpowiadają za zatwierdzenie wyboru, zaś inne wyjścia. Tak więc śmiało możemy zacząć mobilne granie. My mobile udane testy już prezentował w jednym z postów na Fan Page witryny.

Niestety z iOS łączenie przez Bluetooth skutkowało niepowodzeniem. Smartfon iPhone nie wykrywał na liście urządzeń pada Xbox. Być może obsługuje on tylko certyfikowane urządzenia jak chociażby dedykowany kontroler do Apple TV. Wracając jeszcze na koniec do tematu udanego podłączonego pada Xbox do telefonu Sony Xperia XA to już można zrobić z niego konsolę. Wystarczy tylko skorzystać z funkcji klonowania obrazu na duży ekran telewizora, by móc się cieszyć przednią zabawą, podobnie jak w trybie VR.

(fot. Microsoft/My mobile)

PAD XBOX JAKO KONTROLER TELEFONU

PAD XBOX JAKO KONTROLER TELEFONU W TRYBIE VR

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Pada od konsoli śmiało można używać jako kontrolera Bluetooth do gier dla smartfonu”

    • Kamil

      Akurat ja mam zamiar protestować to na klonowaniu obrazu na Apple TV i zrobić z tego namiastkę konsoli

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt