PREMIERA: Ciężko wrócić do Androida bez gestów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To naprawdę niesamowite jak użytkownik szybko przyzwyczają się do wygody gestów Androida 9.0 Pie. Wystarczy wziąć do ręki i pobawić się kilka dłuższych chwil starszą wersją zielonego robota z minionym systemem nawigacyjnym opartym o przyciski wstecz, dom i multitasking (wielozadaniowość). Człowiek błyskawicznie wsiąka w nowsze rozwiązania technologiczne.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Już nawet sam moment konfiguracji Sony Xperii XA po przywróceniu danych fabrycznych przypomina męczarnie. Wszystko jest na niej jakoś starego typu. A to ekran kwadratowy w formacie 16:9 zamiast nowoczesnego 21:9 CinemaWide jak w kinie. A to chodzenie po menu jest jakieś dziwne, wręcz wysoce nieintuicyjne. Dopiero po godzinie ustawiania konsument z wielką ulgą powrócił na system gestów w nowszej Xperii 10.

I pomyśleć, że wszystko spopularyzował Apple w modelu iPhone X. Nawet najnowszy Android 10 skopiował niemalże w stylu 1:1 smukły pasek przełączający aplikacje w wielozadaniowości. Teraz nie jest on tak gruby jak w wydaniu 9.0 Pie, a niemalże płaski. Ten przykład jasno pokazuje, który producent jest innowatorem rynku, a który tylko go nieustannie naśladuje. Swoją drogą to ciekawe co mocno inspirujący Android skopiuje jeszcze w przyszłości od iOS.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11153 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt