PREMIERA: Najlepszy zawód świata to artysta, nie programista [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sprzedawcy marzeń jak w tym utworze polskiego zespołu rockowego Myslovitz. To chyba jest najlepsze określenie dla wszelkiej maści szkół programistycznych, które wręcz wyrastają jak grzyby po deszczu. Obiecują one słuchaczom kokosy po pół rocznym kursie za kilka tysięcy złotych. Prawda jest brutalna. Zawód dewelopera oprogramowania jest bardzo ciężki i monotonny. 

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Nie można w nim tworzyć kodu po swojemu, a trzymać się sztywno wytycznych. W efekcie przypomina to trochę rozwiązywanie zadań matematycznych. Jeśli nas to nie kręci to zdecydowanie profesja jest zarezerwowana tylko dla wybranych. Nigdy bowiem nie będziemy dobrzy w czymś, co tak naprawdę nie lubimy robić oraz przychodzimy do biura tylko i wyłącznie dla pensji na koncie. Tymczasem deweloperzy po około 10 latach są wypaleni. To dlatego tak chętnie stają się oni szkoleniowcami, niestety często bez umiejętności pedagogicznych (skutecznego przekazywania wiedzy jak dyplomowani nauczyciele).

Ponadto jeśli sami nie weźmiemy się za naukę tych wszystkich divów, class, baz danych, polecem SQL typu insert, select, delete czy update to nic z tego nie będzie. W dodatku firmy IT coraz mniej chętniej przyjmują do zespołów nieopierzonych juniorów. Wolą znaleźć specjalistę seniora. Zdecydowanie najlepszy zawód na świecie to artysta. Sztuka się nie nudzi nigdy. Wystarczy spojrzeć na aktora Leonardo DiCarpio, który za film inkasuje średnio 5 milionów dolarów (żaden programista tyle nie zarobi w pół roku). W dodatku oni nie mają wypalenia zawodowego. Przykładem jest dziennikarz Jacek Pałasiński, który w wieku emerytalnym wciąż z wielką pasją opowiada o świecie na antenie TVN24 BiS.

(fot. Wilk Z Wall Street/My mobile)

MATERIAŁ PROMOCYJNY FILMU WILK Z WALL STREET

MYSLOVITZ – SPRZEDAWCY MARZEŃ

Przygotowane przez

jest autorem 10733 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt